Podľa Hornera je očividné, že Mercedes uprednostňuje Hamiltona | Magazín F1 - F1online.sk

Podľa Hornera je očividné, že Mercedes uprednostňuje Hamiltona

Lewis Hamilton
zdroj: Mercedes

Lewis Hamilton má v šampionáte markantný náskok pred svojím prvým prenasledovateľom Maxom Verstappenom, a ešte o čosi väčší pred svojím tímovým kolegom Valtterim Bottasom. Christian Horner má zato, že k tomu svojím dielom prispel aj postoj Mercedesu, ktorý vraj jednoznačne uprednostňuje Lewisa Hamiltona.

Z pohľadu Lewisa Hamiltona ide o dôležitý ročník. Je na najlepšej ceste vyrovnať sedem titulov Michaela Schumachera a prekonať jeho ďalšie rekordy, o ktorých by sme sa ešte pred pár rokmi bavili ako o neprekonateľných. A to všetko môže využiť pri svojom boji za rovnosť.

A hoci sa Mercedes pýši tým, že svojim jazdcom necháva voľnú ruku a možnosť bojovať, podľa Christiana Hornera to tak celkom neplatí. “Je zrejmé, že Mercedes favorizuje Lewisa,” vyhlásil šéf Red Bullu.

Pokračoval vysvetlením, čo ho k takémuto presvedčeniu vedie: “Vidíte to na stratégii, na tom, na aké pozície autá vysielajú a podobne. Prečo, napríklad, v Spa neposlali Bottasa na dvojzastávkovú stratégiu? Tým by mu dali príležitosť vyhrať tie preteky.”

V závere Veľkej ceny Belgicka sa celá prvá trojka na opotrebovaných pneumatikách poriadne vytrápila. Štvrtý Daniel Ricciardo zajazdil v samom závere najrýchlejšie kolo pretekov a stratu na Maxa Verstappena len v rámci toho kola stiahol o päť sekúnd. Horner verí, že nové pneumatiky na aute Valtteriho Bottasa by vykompenzovali stratu, ktorú by nabral pri zastávke.

“Problém je v tom, že tento rok je všetko nastavené smerom k Lewisovi — v jeho honbe za vyrovnaním rekordu. Skutočnosť sa má tak, že pokiaľ sa Valtteri nekvalifikuje pred ním, tak nemá žiadnu šancu,” tvrdí Horner.

Z Mercedesu sa tento rok už neraz ozvali hlasy, že vážnym súperom Lewisa Hamiltona v boji o titul či aspoň o víťazstvá je Max Verstappen. Do konca sezóny nám už ale zostáva len desať pretekov a strata je 47-bodová…

“Stále sme v podstate outsideri. Hamilton a Mercedes sú favoriti na zisk oboch titulov, boli nimi aj pred touto sezónou. Ale do konca je ešte stále ďaleko a zatiaľ nie sme ani v polovici. Nikdy sa nevzdáme a každé preteky budeme brať ako finálový rozstrel. Sme v pozícii, v ktorej nemáme čo stratiť,” doplnil.

Možno vás zaujme

Komentáre