Hamilton: Red Bully sú rýchlejšie | Magazín F1 - F1online.sk

Hamilton: Red Bully sú rýchlejšie

Lewis Hamilton
zdroj: Mercedes

Piatkové tréningy priniesli veľmi zaujímavé a tesné výsledky. Na sedemkilometrovom okruhu boli rozostupy až nezvyčajne malé. Podľa pilota Mercedesu Lewisa Hamiltona to je dôkaz toho, že pole sa nám k sebe začína približovať.

Piatkové tréningy dnes verejnosť berie so značnou rezervou. Netušíme, aké režimy motorov alebo aké ciele si tímy pre prvý deň stanovili. V Mercedese však zdá sa vzali piatok ako lakmusový papierik aktuálnej výkonnosti všetkých tímov na rošte.

„Je to veľmi tesné,“ myslí si Lewis Hamilton. „Myslím, že Red Bully sú o trochu rýchlejšie, ale aj Racing Point je bok po boku s nami a aj Daniel Ricciardo a Renaulty sú veľmi blízko.“

„Je to vzrušujúce a máme pred sebou nejakú prácu, to je isté. Ale nemám z toho taký zlý pocit,“ dodal šesťnásobný šampión.

Po dominantnom štarte sa tak, aspoň podľa Hamiltona, pole čiastočne vyrovnáva. Dianie v piatkových tréningoch je toho vraj dôkazom. Nuž, v športe je možné všetko.

„Od pretekov k pretekom sa to vyvíja. Na niektorých tratiach sme vpredu, na niektorých viac vzadu. Pred týmto víkendom som predpokladal, že pole sa k sebe začne postupne približovať,“ myslí si Hamilton. „Tento víkend sa to začína ukazovať. Zdá sa, že naši súperi sú blízko a musíme zistiť prečo. Či ostatní urobili krok vpred alebo možno naopak, my krok späť, možno to súvisí tiež s charakterom okruhu či úrovňou prítlaku, ktovie.“

„Budeme na tom pracovať, čakajú nás vzrušujúce preteky, to je jasné,“ uzavrel Hamilton.

Možno vás zaujme

Komentáre