Räikkönen a Ricciardo očakávajú, že Vettel sa dostane z krízy | Magazín F1 - F1online.sk

Räikkönen a Ricciardo očakávajú, že Vettel sa dostane z krízy

Sebastian Vettel
zdroj: Scuderia Ferrari Press Office

Kimi Räikkönen a Daniel Ricciardo očakávajú, že ich bývalý kolega Sebastian Vettel sa čoskoro zlepší a dá zabudnúť na nevydarený vstup do sezóny. V úvodných podujatiach ročníka to v jeho podaní nebolo dobré a zdá sa, že blížiaci sa odchod z Ferrari na neho psychicky doľahol.

V Scuderii strávil šesť rokov a nesplnil hlavný cieľ, ktorým bolo získanie majstrovského titulu. Vyzeralo to tak, že by mohol kráčať v šľapajách Michaela Schumachera, ale napokon dopadol podobne ako Fernando Alonso a neuspel.

„Je mi jasné, že nie je veľmi spokojný s tým, ako sa veci vyvinuli, ale čo už. Je to tak, ako to je,“ uviedol Räikkönen, ktorého slová cituje Motorsport.com. „Podľa mňa je v športe dosť dlho na to, aby vedel, že niekedy sa veci majú aj takto a dokáže nájsť spôsob, ako to zvrátiť.“

Kimi Räikkönen, ktorý je naďalej posledným majstrom sveta Ferrari (2007), si nemyslí, že Vettelovi uškodil tlak zo strany talianskych médií, prípadne vášnivých fanúšikov.

„Mne sa to nikdy nezdalo byť iné, ako v ktoromkoľvek inom tíme. Samozrejme, že ak človek číta všetky noviny, bude to o niečo horšie, ale ja som sa týmto veciam nikdy nevenoval. Keď som tam bol a mali sme zlé chvíle, viem, že Taliani zvykli byť po mediálnej stránke dosť tvrdí, ale to je už raz tak. Takto to v tomto biznise funguje,“ dodal Iceman.

Podobne, ako Kimi, to vníma aj Daniel Ricciardo. „Pri Sebovi ide o to, že pre šport má veľmi veľkú vášeň a miluje ho,“ skonštatoval. „Všetko chce vždy analyzovať a nájde spôsob, ako sa zlepšiť, prípadne aká je odpoveď na danú otázku. Podľa mňa pred problémom nebude chcieť len tak zdrhnúť.“

„Viem, že na všetkom mu veľmi záleží – či už z lásky k športu alebo z hľadiska jeho vlastnej hrdosti. Očakávam, že opäť zaberie. Rozhodne áno. A ak chce pokračovať, pričom verí, že dokáže pokračovať na takej úrovni, na akej bol posledných desať rokov, tak stopercentne by tu mal ostať. Pre tento šport je dobrý, ale odpovedať na to musí len on sám,“ dodal Daniel Ricciardo.

Možno vás zaujme

Komentáre