Ricciardovi preteky pokazili aj “hodiny à la Seb” | Magazín F1 - F1online.sk

Ricciardovi preteky pokazili aj “hodiny à la Seb”

Daniel Ricciardo
zdroj: Renault

Ku obrazu Sebastiana Vettela v posledných rokoch neodmysliteľne patria “piruetky”, ktorých výskyt je vysoko pravdepodobný v čase, keď sa nemecký pretekár ocitne v blízkosti iného jazdca. Dnes jednu takú predviedol Daniel Ricciardo, a keď o nej hovoril, pomenoval ju po pilotovi Scuderie.

Incident sa odohral v 32. kole, keď sa Daniel Ricciardo dostal do súboja s Carlosom Sainzom. V tretej zákrute mu to ale nevyšlo. Z nálady mu to nič neubralo a v media zóne si opäť robil žarty.

“Seba som stretol v media zóne. Toto je preňho trochu nešťastné, ale posledné roky sú toto také ‘hodiny à la Seb’, keď ste na vnútrajšku pri inom aute a akonáhle šliapnete na plyn, tak stratíte kontrolu,” vysvetľoval Daniel Ricciardo. “On to so mnou spravil v Austine 2018. Myslím si, že takéto čosi som ešte nezažil.”

Austrálčan obyčajne v súbojoch koleso na koleso exceluje. “Videl som, že Carlos sa ma tam snaží trochu pritlačiť, ale nechce kontakt. Akonáhle som vyrovnal volant a šliapol na plyn, tak sa to roztočilo.”

“Myslím, že keď ste v takej blízkosti pri inom aute a v takom uhle, tak stratíte poriadny kus prítlaku, ktorý na tej strane obyčajne máte, a ktorý asi drží auto na zemi. Je to veľmi náhla strata prítlaku a môže vás to zaskočiť,” opísal svoje postrehy austrálsky “Honey Badger”.

Po štarte z piatej priečky a nádejách na pekný výsledok to bola poriadna rana. “Tak trochu nás to dorazilo. Už v tom momente sme strácali. Nechcem povedať, že už bolo po všetkom, ale potom s týmto — už bolo. Nebolo to zábavné popoludnie.”

Možno vás zaujme

Komentáre