Villeneuve a Rosberg sa zhodujú, s Pérezom treba rátať ako s kandidátom na titul | Magazín F1 - F1online.sk

Villeneuve a Rosberg sa zhodujú, s Pérezom treba rátať ako s kandidátom na titul

fotka k článku undefined
zdroj: Getty Images/Red Bull Content Pool

Poslušná dvojka? Kdeže. Sergio Pérez je momentálne od čela šampionátu vzdialený len pätnásť bodov. Neslobodno ho teda odpisovať, pretože je stále nielen matematicky, ale aj realisticky v boji o titul. Kým Max Verstappen má tu a tam problém „potykať“ si s monopostom a nájsť to správne nastavenie, Sergio Pérez pokračuje ako metronóm v udávaní stabilného rytmu. Talentu rozhodne nemá toľko ako jeho tímový kolega, avšak aj podľa Jacquesa Villeneuvea a Nica Rosberga s ním treba rátať v boji o titul.

Mexický pretekár vybojoval v Monaku svoje prvé víťazstvo v sezóne a tretie v kariére. K tomu v tomto roku pridal ešte tri druhé a dve štvrté miesta. Až na vypadnutie v Bahrajne tak poctivo zbiera body. V konečnom účtovaní sa môže zísť každý jeden.

„Sergio Pérez je kandidátom na titul,“ prehlásil rozhodne vo svojom stĺpčeku Jacques Villeneuve. „Po celý rok bol rýchly a nenechal sa Maxom sfúknuť. Je jediným tímovým kolegom, ktorý nezostal v prachu za ním.“

„Iste, je to tímový hráč, ale tiež je skúsený a nie úplne typický Latinskoameričan, myslím tým, že nereaguje prehnane a nie je výbušný. Možno to neplatilo v čase, keď prišiel do Formuly 1, ale teraz to už platí. K tímu sa pripojil s vedomím, že v ňom kraľuje Max, ale neprestáva sa snažiť a keď je to potrebné, vie zajazdiť rýchlo,“ hovorí Villeneuve.

„Víťazstvo v Monaku je tým najdôležitejším, aké v kariére môžete dosiahnuť a právom ho môžeme považovať za kandidáta na titul. Prečo? Pretože Red Bull bojuje aj s iným tímom, takže nebudú môcť zakaždým uplatniť tímovú réžiu. Tá prichádza do úvahy len ak ste na prvom a druhom mieste, ale nie ak ste na prvom a treťom. Má teda v rukách niektoré tromfy. S Bottasom a Hamiltonom to bolo iné, pretože nečelili konkurencii zvonku a preto mohli tímové príkazy vydávať jednoduchšie,“ dodal majster sveta z roku 1997.

Pripojil sa k nemu aj ďalší šampión z minulosti, Nico Rosberg, ktorý minulý víkend pôsobil ako expert televízie Sky, čo je vždy záruka zaujímavých názorov a vyjadrení. Majster sveta z roku 2016 sa pozrel na Pérezov monacký výkon vo svetle udalostí z Barcelony, kde musel Maxovi Verstappenovi uhnúť z cesty hneď dvakrát. Oklepal sa z toho však rýchlo a už o týždeň vybojoval veľké víťazstvo v náročných podmienkach.

„Bol to najlepší spôsob, ako mohol povedať: ‚Toto mi nerobte, chlapci. Aj ja chcem bojovať o titul.‘ Má za sebou brilantný víkend a všetko urobil perfektne,“ prehlásil Rosberg.

„Nepodceňujme pritom, aké náročné je zajazdiť takéto výjazdové kolá v týchto náročných podmienkach a tiež všetko správne načasovať. Bolo to skrátka veľkolepé,“ zložil Mexičanovi veľkú poklonu Rosberg.

„Je to neuveriteľné. Ani by ste to nečakali, ale je priamo tam v boji o titul. Taktiež z pohľadu tempa je Maxovi omnoho bližšie než vlani. Uvidíme, ako sa vyvinú ďalšie preteky, ale je to skvelé,“ dodal.