Horner: Takéto správanie naše simulácie nepredikovali | Magazín F1 - F1online.sk

Horner: Takéto správanie naše simulácie nepredikovali

Christian Horner
zdroj: Red Bull Content Pool

Red Bull sa pred sezónou zastrájal vyzvať Mercedes v boji o titul. Do cesty vysnívanej méte sa však nepostavila ani tak fantastická výkonnosť Mercedesu, ale skôr nedostatky tohtoročného monopostu RB16. To sa na trati nespráva tak, ako sa podľa prepočtov malo.

Čísla napokon hovoria jasne. V Rakúsku bola RB16 v rukách Maxa Verstappena o 38 tisícin sekundy pomalšia, než RB15. V Maďarsku dopadol tohtoročný monopost ešte horšie, Holanďan bol o 277 tisícin pomalší, než vlani. To veru nie sú výsledky, aké si v Milton Keynes predstavovali. Max po troch víkendoch stráca na Lewisa Hamiltona už 30 bodov, Red Bull na Mercedes rovných 66.

„V pretekoch sme určite bližšie, no Mercedes je naďalej vpredu,“ povedal šéf Red Bullu Christian Horner, ktorého cituje CRASH.net. „Na aute sú isté anomálie, kvôli ktorým sa nespráva tak, ako sme od neho očakávali. Je pred nami veľa práce, aby sme to pochopili a do ďalších pretekov aj vyriešili.“

„V Maďarsku sme sa prebojovali skrz pole veľmi pekne, no ako ste mohli vidieť, Mercedes má v talóne ešte dosť silné tempo.“

Podľa vyjadrení zástupcov Red Bullu spočíva problém tohtoročnej RB16 v podvozku, ten následne ovplyvňuje celkovú aerodynamiku monopostu. V továrni v Milton Keynes inžinieri momentálne preskúmavajú problém v snahe nájsť riešenie. Je však otázne, či je vôbec možné zmazať takto veľkú medzeru.

„Strata je výrazná. Bude záležať od toho, koľko výkonnosti ešte dokážeme v RB16 nájsť. Vieme, že máme postavené základy, aby z neho bolo slušné auto. Takéto správanie však naše simulácie nepredikovali. Musíme to pochopiť a uistiť sa, že sa bude chovať tak, ako by sa malo,“ povedal Horner.

„Myslím, že sme tento víkend pozbierali dobré dáta. Tím pracuje veľmi tvrdo, aby prišiel na koreň tomuto problému.“

Možno vás zaujme

Komentáre