Vo Francúzsku vykradli obchod Julesa Bianchiho | Magazín F1 - F1online.sk

Vo Francúzsku vykradli obchod Julesa Bianchiho

Jules Bianchi
zdroj: Twitter/McLaren

Pred týždňom sme si pripomenuli smutné piate výročie od smrti Julesa Bianchiho a teraz sa dozvedáme ďalšiu smutnú správu. Zlodeji vykradli obchod so suvenírmi, z ktorého výťažok putoval na Nadáciu Julesa Bianchiho. Jeho rodičia sa aj s pomocou ľudí na Facebooku snažia nájsť páchateľov.

Nadáciu založili Christine a Philippe Bianchiovci krátko po smrti ich syna Julesa Bianchiho. Cieľom bolo vyzbierať peniaze pre nemocnicu v Nice, v ktorej Jules na následky nehody z VC Japonska 2014 aj skonal.

Instagram/Christine Bianchi

O samotnom vykradnutí obchodu informovala Christine Bianchiová na sociálnych sieťach. “Chcela by som vám oznámiť, že obchod Nadácie Julesa Bianchiho bol v piatok v noci vykradnutý. Myslíme si, že sa budú pokúšať predať to, čo nám ukradli: dámske a pánske tričká, dámske, pánske a detské polokošele atď. Zdieľajte môj príspevok, koľko sa vám dá.”

Ako prvý zdieľal spomínaný príspevok Christinin manžel Phillipe. Do nedele rána pomohlo rodine viac ako 3200 ľudí upozorniť ostatných, aby nekupovali oblečenie a predmety Julesa Bianchiho z neznámych zdrojov.

Možno vás zaujme

Komentáre