Horner: Nechápem kritiku na Albona, odvádza skvelú prácu | Magazín F1 - F1online.sk

Horner: Nechápem kritiku na Albona, odvádza skvelú prácu

Alex Albon
zdroj: Red Bull Content Pool

O budúcnosti Alexa Albona sa toho v posledných dňoch veľa našpekulovalo, keďže sa výkonnostne nedokáže priblížiť Maxovi Verstappenovi. Šéf Red Bullu Christian Horner si ale nevie priamu i nepriamu kritiku na Albona vysvetliť, vraj podáva dobré výkony.

Piatok a ani sobota na Hungaroringu Albonovi vôbec nevyšli. Auto mu nesedelo na vode a ani na suchu, nuž a veľmi sa to nezlepšilo ani potom, čo mechanici Red Bullu pracovali na monopostoch celú noc z piatka na sobotu. V kvalifikácii to Albonovi stále nedržalo.

Po štarte z trinástej priečky si však vybojoval slušné piate miesto. Okrem Mercedesov a Verstappena ho predbehol už len Lance Stroll. “My sme veľmi potešení,” povedal Christian Horner na margo Albonovho výkonu. “Pre Alexa to bol ťažký víkend. Medzi jednotlivými časťami víkendu sa menila špecifikácia auta a keď nemáte skúsenosti, ťažšie sa s tým vyrovnávate.”

“V pretekoch sa mu podarilo dostať do rytmu. Mal veľmi, veľmi dobrú rýchlosť, porovnateľnú s Maxom. Bol silný aj pri predbiehaní Ferrari, myslím si, že odviedol super robotu. Ak sa pozriete na jeho rýchlosť na čistom vzduchu, tak bola celkom slušná. Sme spokojní s Alexovým výkonom,” vyhlásil šéf Red Bullu.

Albonove problémy roztočili ďalšie kolo špekulácií o budúcnosti nielen jeho, ale aj Sebastiana Vettela. Hovorí sa, že o nemeckého pretekára má Dietrich Mateschitz stále záujem. Helmut Marko s Christianom Hornerom však aj naďalej možnosť návratu štvornásobného majstra sveta odmietajú.

Po piatom mieste Alexa Albona azda počet otázok týkajúcich sa budúceho jazdeckého zloženia Red Bullu klesne. Hornera totižto ohúrila Albonova vytrvalosť, ktorá ho priviedla k dobrému výsledku. Kritika vraj nie je namieste, a teda nemá zmysel pojednávať ani o mladíkovej budúcnosti.

“Mal ťažký štart do sezóny, keďže sme mu neponúkli auto, ktoré by mu vyhovovalo. Maxova schopnosť jazdiť aj s problémami to zakrýva,” dodáva Horner. “Ja si v skutočnosti myslím, že Alex tento rok odjazdil veľmi dobré preteky. Dúfame, že so zlepšujúcim sa autom sa budú zlepšovať aj soboty. Myslím si však, že odvádza dobrú robotu. Len ťažko sa mi chápe tá kritika na jeho adresu.”

Možno vás zaujme

Komentáre