Ruská odpoveď: Preteky sa ešte uskutočniť môžu | Magazín F1 - F1online.sk

Ruská odpoveď: Preteky sa ešte uskutočniť môžu

fotka k článku undefined
zdroj: Scuderia Ferrari Press Office

Ako Formula 1 (ne)zrušila Veľkú cenu Ruska. Trochu zvláštne stanovisko, v ktorom F1 uviedla, že „za súčasných okolností nie je možné podujatie usporiadať“ mnohých vôbec nepotešilo. Nepadlo tam totiž nič o zrušení podujatia, aj keď de facto zrušené bolo. Rusi sa na druhej strane nenechali núkať a otvorene prehlásili, že v Soči sa v tomto roku ešte jazdiť môže.

Podľa ich stanoviska boli preteky odvolané z dôvodu „force majeure“, avšak nie definitívne zrušené. Keď tento dôvod pominie, preteky sa konať môžu. Formulu 1 pritom očividne nezastavili ani slová Sebastiana Vettela, ktorý povedal, že do Soči nepocestuje.

„Zmluva medzi promotérom Veľkej ceny Ruska ANO Rosgonki a Formulou 1 je pozastavená z dôvodu zásahu vyššej moci,“ uviedla VC Ruska vo svojom stanovisku.

„Zakúpené vstupenky sa nerušia. Nie je potrebné za nich žiadať náhradu, pretože je stále možné, že sa podujatie uskutoční a prebehne podľa plánu,“ dodávajú Rusi.

Miesto vyjasnenia situácie sa tak otvoril ešte väčší priestor pre špekulácie. Očakávame, že by sa k situácii mohol v dohľadnej dobe vyjadriť aj sám Stefano Domenicali.

Krátko poobede Formula 1 vo svojom stanovisku uviedla:

Šampionát Formuly 1 navštevuje krajiny po celom svete s víziou zjednocovať ľudí a spájať národy. Vývoj na Ukrajine sledujeme so smútkom a sme šokovaní. Dúfame v rýchle a pokojné vyriešenie situácie.”

Vo štvrtok večer Formula 1, FIA a tímy diskutovali o tom, akú pozíciu by mal zaujať náš šport. Záver, ktorý zohľadňuje aj pohľady zainteresovaných akcionárov, je, že za týchto okolností nie je možné usporiadať Veľkú cenu Ruska,” uviedla Formula 1.