Hamilton vychválil monopost W11: Najlepšie auto aké som v F1 mal | Magazín F1 - F1online.sk

Hamilton vychválil monopost W11: Najlepšie auto aké som v F1 mal

Lewis Hamilton
zdroj: Mercedes

Majstrovský Mercedes vstúpil do sezóny 2020 absolútne dominantným spôsobom. Pomerne s prehľadom ovládol obe veľké ceny a tím i jeho piloti sa „vyhrievajú“ v čele priebežného poradia šampionátu. Vďačiť za to môžu najmä vydarenému tohtoročnému monopostu, ktorý dostal označenie W11.

„Po prvé musím povedať, že ešte som vo Formule 1 nezažil auto, s ktorým by sa pracovalo ľahko,“ povedal na adresu svojho monopostu Lewis Hamilton. „Dôvodom je, že podmienky sú zakaždým odlišné, zákruty sú zakaždým odlišné. V niektorých zákrutách funguje dobre, v iných menej. To sa nikdy nemení.“

„V minulosti sme už mali pár áut, ktoré boli takými ‚divami‘, aspoň tak ich nazval Toto (Wolff, pozn. red.), čo nie je slovo, ktoré som zvykol používať,“ povedal Hamilton. „Tohtoročné auto je však prepracovanejšie, dobre vybrúsené. V minulom roku sme museli tvrdo zapracovať, aby sme si boli istí, v čom spočívali problémy vlaňajšieho monopostu a posunuli ho vpred.“

„Na to potrebujete dobrú komunikáciu, najmä zo strany jazdcov smerom k tímu a inžinierom. Na druhú stanu, zatiaľ sme boli len na jednej trati, nikdy nie je ľahké dostať z auta maximum, ale taká je Formula 1. Toto je však podľa mňa najlepšie auto, aké som kedy v F1 mal,“ vyhlásil rozhodne Hamilton.

Tento víkend zavítame na maďarský Hungaroring, čo je trať z úplne iného cesta, než Red Bull Ring. Rýchlosť na rovinkách nebude tým najdôležitejším faktorom, ale naopak, od monopostov sa bude vyžadovať čo možno najlepší prítlak. Hamilton preto upozorňuje na Red Bull, ktorý takéto okruhy obľubuje.

„Je to úplne odlišná trať, než v Rakúsku. Tu nebude najdôležitejší výkon motora, ale prítlak. Keď sa pozrieme na minulé roky, tak je jasné, že Red Bullu sa tu vždy darilo. Na okruhoch ako je tento alebo Monako zvyknú byť silnejší,“ povedal Hamilton.

„Celé pole to priblíži k sebe a bude to veľká výzva. Videli sme z ich strany v rakúskych tréningoch veľmi dobrú výkonnosť, podľa mňa sú v pretekoch stále veľmi silní, a tu by mali byť ešte silnejší. Budeme musieť predviesť výkon na najvyššej úrovni,“ dodal šesťnásobný šampión.

Možno vás zaujme

Komentáre