Prečo už Toto Wolff nenasadil priesvitný štít? | Magazín F1 - F1online.sk

Prečo už Toto Wolff nenasadil priesvitný štít?

Toto Wolff
zdroj: Mercedes

Jednou z noviniek, ktoré Mercedes do Rakúska priniesol, bol priesvitný ochranný štít šéfa tímu Tota Wolffa. Bolo to niečo na štýl našich tlmočníkov do posunkovej reči a fanúšikovia sa smiali, že aj v tomto je majstrovský tím o krok pred ostatnými.

Ibaže počas druhého podujatia na Red Bull Ringu sa už aj Wolff vrátil ku klasickému rúšku. Ako napokon vysvitlo, stalo sa tak na žiadosť kompetentných z FIA, ktorým sa priesvitný ochranný štít nepozdával.

„Môj štít nemal u zodpovedných vo FIA príliš veľký ohlas,“ usmial sa Toto Wolff v rozhovore pre ORF. „Nezodpovedal požiadavkám. Preto som sa vrátil k takému rúšku, aké nosia všetci ostatní.“

Rakúšan príliš nenamietal a výhrady FIA akceptoval: „Myslím si, že túto vec treba brať vážne. Sám som to nikdy nevnímal inak, len som mal pocit, že štít je dobrá alternatíva. Človek tak vidí omnoho lepšie a vyzerá trochu ako Robocop. U nás v Rakúsku sme to videli častejšie.“

„Ale fajn, pravidlá sú také, aké sú. Hlavne som šťastný, že vôbec môžeme jazdiť. Keď si už na nos musím nasadiť túto pampersku, tak si ju nasadím. Akokoľvek,“ zasmial sa Toto Wolff, ktorý si rúško počas rozhovoru nasadil aj na oči. Bol veru dobre naladený.

Foto: Will Buxton/Twitter

Možno vás zaujme

Komentáre