Vysmiaty Ricciardo si splnil detský sen | Magazín F1 - F1online.sk

Vysmiaty Ricciardo si splnil detský sen

fotka k článku undefined
zdroj: Twitter/Zak Brown

Daniel Ricciardo vyhral Veľkú cenu Talianska. Zároveň vďaka tomu vyhral aj stávku so svojim šéfom Zakom Brownom, ktorý pred sezónou prehlásil, že ak sa Austrálčan v tomto roku dostane s McLarenom na pódium, bude si môcť zajazdiť s autom legendy NASCAR Dalea Earnhardta.

Jedná sa o Chevrolet Monte Carlo z roku 1984. Ten je súčasťou Brownovej exkluzívnej súkromnej zbierky automobilov. Americký biznismen svoje slovo splnil a auto doviezol na okruh v Austine. Tam Daniel zažil niečo, na čo do konca života nezabudne. Niet divu, že bol po celú dobu vysmiaty ako „lečo“.

A čo viac, Ricciardo si s týmto autom ešte raz zajazdí. Prvýkrát sa previezol v sobotu pred začiatkom tretieho tréningu, za volant však opäť zasadne v nedeľu ráno pred pretekmi.

„Je to naozaj výnimočné auto,“ povedal na adresu svojej pýchy Brown, ktorý ho kúpil pred troma rokmi. „Svoj život začalo v roku 1983. Je to vlastne auto Rickyho Rudda, ktorý s ním vyhral v Riverside. Na tých pretekoch som vtedy dokonca bol osobne. Potom bolo prerobené pre Dalea Earnhardta, ktorý s ním v rokoch 1984 a 1985 vyhral niekoľko pretekov.“

„Priviezli sme ho až z Anglicka a Daniel sa môže zviesť. Absolvoval tiež prípravu sedačky, ktorá bola viac než len uistením sa, že mu padnú bezpečnostné pásy,“ dodal Brown.