logo F1online.sk

Räikkönenovi adrenalín Formuly 1 chýbať nebude: Motokros je oveľa desivejší

Kimi Räikkönen
© Twitter/Alfa Romeo Racing
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík18. 10. 2021

Kimi Räikkönen po tejto sezóne opustí Formulu 1 a začne si užívať zaslúžený dôchodok. Aj v minulosti sme videli, že si vyslúžilí pretekári snažili nájsť nejakú náhradu za Formulu 1, ktorá ich uspokojí. Iceman s koncom kariéry príde aj o adrenalín, ktorý je s jeho životom pevne spojený. Naozaj?

Pilot Alfy Romeo aj na túto tému odpovedá veľmi svojsky. Podľa jeho slov nie je jazda s Formulou 1 príliš odlišná od jazdy s normálnym autom na civilných cestách. A tiež, že v živote už okúsil veci, ktoré boli omnoho desivejšie než jazda v monoposte F1.

„Nemyslím si, že budem potrebovať adrenalín z Formuly 1 niečím nahradiť,“ prehlásil Räikkönen v rozhovore pre Motorsport-Magazin.com. „V mnohých ohľadoch je to pre nás normálna vec, aspoň teda pre mňa. Nie je to úplne odlišné od šoférovania auta.“

„Ak z Formuly 1 odídete na dlhší čas, tak potom áno, jazda v F1 vám dodáva pocit veľkej rýchlosti. Časom sa z toho však stane opäť úplne normálna vec. Mnoho ďalších vecí, ktoré som v živote robil, ma desili viac,“ povedal Kimi.

A tento pán vie, o čom hovorí. V živote toho totiž preskákal naozaj mnoho. Okrem Formuly 1, rely či NASCAR je jeho veľkou vášňou motokros. Práve ten je podľa slov fínskeho pretekára oveľa desivejší než jazda v monoposte Formuly 1.

„Skúšam jazdiť motokros a poviem vám, že pri tom som vystrašený omnoho častejšie než vo Formule 1,“ dodal Iceman.

Súvisiace články