Bottas: Ak sa opäť objavia problémy so senzormi, budem opatrnejší | Magazín F1 - F1online.sk

Bottas: Ak sa opäť objavia problémy so senzormi, budem opatrnejší

Lewis Hamilton a Valtteri Bottas
zdroj: Mercedes

Prostrednú časť pretekov v Rakúsku nás zabávali inžinieri a piloti Mercedesu. Kým inžinieri svojim jazdcom dohovárali, aby sa čo najviac vyhýbali obrubníkom, Bottas s Hamiltonom ich v zápale boja poslúchli len do istej miery. Dnes Valtteri Bottas tvrdí, že ak by sa situácia zopakovala, už by si dával väčší pozor.

O všetkom by mal rozhodnúť piatok. Inžinieri chcú otestovať, či opatrenia, s ktorými prišli cez týždeň, zafungujú, a problémy so senzormi sa buď úplne vytratia, alebo aspoň zmiernia.

“Tím vyskúšal nejaké veci, aby to pre tento víkend opravil,” vysvetlil Valtteri Bottas. “Identifikovali sme príčinu. Mám plnú dôveru, že to opravíme. Otázkou je len kedy? V piatok nasadíme niekoľko senzorov a budeme sa snažiť monitorovať, čo sa deje a či sa tento problém objaví zas.”

“Ale ak sa objaví, áno, určite budeme musieť byť opatrní. Chceme preteky dokončiť a získať maximálny možný počet bodov. Múdrejší budeme po piatku, uvidíme, ako sa veci majú. Je tu však možnosť, že budeme musieť jazdiť inak,” podotkol vedúci muž šampionátu.

Hoci je na prvej priečke v Pohári jazdcov, musí sa mať na pozore. Stačí jeden nevydarený víkend a môže ho z čela priebežného poradia ktokoľvek zostreliť. Bottas si to uvedomuje a chce pokračovať v takých dobrých výkonoch, aké predvádzal minulý víkend, a nenechať sa uniesť.

“Stále sú to len jedny preteky. Samozrejme, že po takom štarte do sezóny máte pozitívne pocity a chcete si ich niesť so sebou. Každý víkend je ale samostatná kapitola, všetko sa reštartuje a ideme od nuly. A potom sa snažíte vylepšiť jednotlivé veci v porovnaní s minulým víkendom.”

“Poučíte sa a snažíte sa zodvihnúť si latku. Takto bude vyzerať náš plán pre túto sezónu. Preteky pôjdu veľmi rýchlo, pri učení sa a pri práci s tímom preto budeme musieť byť efektívni. To bude kľúčové,” vysvetlil Bottas.

Možno vás zaujme

Komentáre