Napätie vo Ferrari? Räikkönen si myslí, že sa to zveličuje | Magazín F1 - F1online.sk

Napätie vo Ferrari? Räikkönen si myslí, že sa to zveličuje

Kimi Räikkönen
zdroj: Twitter/Alfa Romeo

Pracovať vo Ferrari nie je v dnešnej situácii prechádzka ružovou záhradou. Skloňujú sa slovné spojenia ako interné rozbroje či Ferrari v rozklade. Je to naozaj také zlé? Podľa Kimiho Räikkönena to tak zvonku môže vyzerať, ale je presvedčený o tom, že v samotnej stajni panuje pokojnejšia atmosféra.

Koniec-koncov na ochladnutie emócií potom, čo Ferrari nečakane vyhodilo z tímu Sebastiana Vettela, bol dostatok času. Aj samotní jazdci vo svojich vyhláseniach skonštatovali, že spolu ako kolegovia vychádzajú. Aké je to medzi Vettelom a samotným vedením, to netušíme.

Otázku ohľadom svojho bývalého kolegu dostal vo štvrtok na tlačovke Kimi Räikkönen. “Pochybujem, že sú medzi nimi až také zlé vzťahy, ako ich ľudia opisujú. Niekedy to vypáli takto, že z tímu odchádzate alebo rozhodnete sa odísť. Uvidíme, ako bude vyzerať jeho budúcnosť. Treba sa spýtať jeho. Nedával by som veľkú váhu slovám, aké je to u nich ťažké, hneď po jednej veľkej cene. Najľahšie to nemala ani Alfa. Som si istý, že vedia byť v porovnaní s minulým víkendom aj silnejší.”

Nech sú vzťahy aké chcú, jedno je isté: hlavnú úlohu bude vo Ferrari hrať Charles Leclerc. On je budúcnosťou Ferrari. Sebastian Vettel má za úlohu už len dojazdiť aktuálny ročník, kým ho nevystrieda Carlos Sainz. A vyzerá to tak, že naozaj ho len dojazdí, aktuálna forma Ferrari nenaznačuje, že by mohol pomýšľať na víťazstvá.

“Som si istý, že k obom budú pristupovať rovnako,” zareagoval Räikkönen na otázku, či nebude Ferrari za takýchto okolností Leclerca uprednostňovať. “Je pre nich dobré, ak obe autá získajú čo najlepšie výsledky. Neviem, prečo by také niečo robili.”

“Ja som sa s ním v rýchlosti minulý víkend bavil, bolo to asi pred štartom. To je všetko, čo viem. Netuším, čo sa u nich deje a nie je to ani moja vec. Neprináleží mi komentovať, či niekoho znevýhodňujú, pretože neviem, čo sa tam deje,” doplnil.

Možno vás zaujme

Komentáre