Šéf Daimleru potvrdil záujem ponechať si súčasných jazdcov | Magazín F1 - F1online.sk

Šéf Daimleru potvrdil záujem ponechať si súčasných jazdcov

Valtteri Bottas pred Lewisom Hamiltonom
zdroj: Twitter/Mercedes

Dlhšie sa špekulovalo o tom, že v Mercedese by po sezóne mohli nastať jazdecké zmeny, ale aktuálne to už takto nevyzerá. Šéf Daimleru Ola Källenius totiž naznačil, že k žiadnej zmene nepríde.

„Ostávame verní našim dvom chlapcom,“ povedal Švéd pre nemeckú Sky krátko pred úvodnými pretekmi sezóny v Rakúsku a následne naznačil, že zo špekulácií týkajúcich sa angažovania Sebastiana Vettela nič nebude: „Ale chápem, že pre nemeckých fanúšikov je to veľmi vzrušujúca myšlienka.“

Dvojicu Lewis Hamilton/Valtteri Bottas Källenius označil za „super pár“ a vzápätí pokračoval: „V osobách Lewisa a Valtteriho máme dvoch silných jazdcov, ktorí podávajú výkony najvyššej úrovne.“

„Už včera (v sobotu, pozn. red.) sme to videli fantastickým kolom, ktoré Valtterimu vynieslo pole position,“ dodal Ola Källenius.

V súvislosti s Bottasom sa hovorilo o možnom odchode do Renaultu, ale táto alternatíva už podľa všetkého padla. Najskôr španielske a teraz už aj francúzske zdroje totiž začali informovať o tom, že táto stajňa v stredu potvrdí angažovanie Fernanda Alonsa.

Podľa niektorých novinárov ide len o veľmi prehnanú špekuláciu, ale ktovie. Múdrejší budeme už čoskoro.

S Vettelom to naopak nevyzerá veľmi dobre a reálne mu hrozí koniec kariéry. Zachrániť ho môže už len Red Bull a v tomto smere nemožno nič vylúčiť. S ľuďmi v tíme vychádza veľmi dobre a v pondelok večer vystúpil aj v Servus TV, teda na domácej pôde Red Bullu.

Možno vás zaujme

Komentáre