Horner: Bolo by dobré, keby sa Lewis ospravedlnil | Magazín F1 - F1online.sk

Horner: Bolo by dobré, keby sa Lewis ospravedlnil

Christian Horner
zdroj: Red Bull Content Pool

Bol to pre Red Bull skutočne frustrujúci víkend. Najprv technické problémy Maxa Verstappena, potom kolízia Alexa Albona s Lewisom Hamiltonom a nakoniec opäť technické problémy.

Kontroverzný incident na výjazde z tretej zákruty, Alexander Albon predviedol takmer dokonalý manéver. Už-už sa zdalo, že z celej situácie vyjde ako víťaz, no všetko napokon skončilo kolíziou. Lewis Hamilton síce zinkasoval od komisárov päťsekundový trest, no ten britsko-thajského pretekára, ani jeho tím nijako neutešil.

„Alex odjazdil dobré preteky a toto si naozaj nezaslúžil. Ten päťsekundový trest preňho nič neznamená,“ povedal po pretekoch boss Red Bullu Christian Horner.

Na otázku, či Albon mohol byť v danom momente trpezlivejší, odpovedal: „Iste, môžete to povedať aj takto, ale on svoju prácu odviedol. Podarilo sa mu manéver dokončiť. Nedošlo k tomu pri vjazde do zákruty alebo niečo podobné. Bol to čistý a bezpečný manéver. Pochybujem, že Lewis mu len chcel zamávať na rozlúčku.“

„Mali sme lepší prítlak a on tú výhodu chcel využiť. Lewis to neodhadol správne a preto by bolo dobré, keby sa za to ospravedlnil,“ vyzval Horner pilota Mercedesu.

Aj druhý Red Bull však napokon z pretekov vyradil technický problém. Alex nemohol svoju stíhaciu jazdu späť na bodované priečky dokončiť. Štyri kolá pred koncom totiž aj jeho zradila technika a podobne ako jeho tímového kolegu, aj jeho zradila elektronika.

Možno vás zaujme

Komentáre