Steiner vysvetlil médiám význam darčekov medzi ním a Mazepinom | Magazín F1 - F1online.sk

Steiner vysvetlil médiám význam darčekov medzi ním a Mazepinom

Günther Steiner a Nikita Mazepin
zdroj: Facebook/Haas F1 Team

Günther Steiner, šéf tímu Haas a Nikita Mazepin, nováčik vo farbách Haasu si uplynulý tyždeň v Rakúsku vymenili pomerne kuriózne darčeky. Ťažko povedať, či išlo o vtip v rámci tímu alebo o akúsi mediálnu pozornosť, ktorú sa tím Haas snažil získať mimo pretekárske trate.

Prvým darčekom v slede udalostí bol tzv. „Mazespin“ (pozn.red.: vtipná prezývka Mazepina vzhľadom na jeho výkony na trati). Vĺčka s týmto označením daroval Steiner Mazepinovi s odôvodnením, aby radšej roztáčal túto hračku a nie monopost na trati.

Odpoveď zo strany Mazepina na seba nenechala dlho čakať. Ten doniesol svojmu šéfovi dvere s označením „Fok smash door,“ ktoré boli narážkou na Kevina Magnussena, bývalého jazdca tímu Haas. Steiner teraz médiám vysvetlil význam tejto dvojice darčekov.

„Zdá sa, že v Rusku, ak dostanete darček, musíte darček aj vrátiť,“ povedal Steiner pre web RacingNews365.com a ďalších predstaviteľov médií. „Dali sme mu teda darček – Mazespina, túto hru, takže jeho spätným darčekom boli tie dvere.“

„Dvere boli darčekom kvôli tomu, čo sa stalo s Kevinom pred dvoma rokmi. Romain (Grosjean) do toho nebol zapojený, tentoraz to bol dobrý chlapec, Romain. Nikita si jednoducho myslel, že potrebujem nové dvere!“ uzavrel Günther Steiner.

Možno vás zaujme

Komentáre