logo F1online.sk

Potrebujeme víťazstvo, hovorí Ocon o cieľoch Alpine

Esteban Ocon a Lance Stroll
© Racing Point
Milan Kubala
Milan Kubala10. 3. 2021

Alpine chce nadviazať na pomerne úspešnú sezónu 2020 a spraviť ďalší krok vpred. Podľa Estebana Ocona to nebude zahŕňať len väčší bodový zápis alebo viac pódiových umiestnení, ale aj nejaké to víťazstvo.

Bol by to štart ako lusk do novej éry Renaultu vo Formule 1, ktorý v nej bude odteraz pôsobiť ako Alpine. S novou mentalitou, so staronovým pretekárom Alonsom, s novým vedením a vyššími ambíciami.

“Boli fantastické,” otvoril svoje hodnotenie výsledkov Renaultu z roku 2020 Esteban Ocon. “Bolo to určite najlepšie miesto, skončiť štvrtý (piaty, pozn. red.) pre tento tím veľa znamená. Znamená to, že sa zlepšujeme, auto je rýchlejšie, my veciam rozumieme o čosi lepšie, a po pretekoch cítime radosť.”

“Dúfam, že sa nám to podarí zopakovať, získať pre tím čo najlepší výsledok. Nuž a potrebujeme víťazstvo, to bude ďalší cieľ,” vyhlásil pretekár, ktorý sa vlani premiérovo objavil na stupňoch víťazov. “Zatlačíme na to, aby sme podali čo najlepší výkon a pozbierali viac pódií, ale najskôr sa pozrieme, ako sa bude toto auto správať.”

Esteban Ocon nemá za sebou veľmi vydarenú sezónu, veď jeho kolega Daniel Ricciardo dokázal ukoristiť takmer dvakrát tak veľa bodov ako on. Náplasťou preňho bolo zlepšenie výkonov v druhej polovici sezóny a prvé pódium v kariére.

Naň by chcel spolu s tímom nadviazať. “Určite chceme zažívať tie pocity častejšie, to je isté. Vlani sme získali tri pódiá, to bolo dobré, pre tím to boli solídne pódiové výsledky. Samozrejme, chceme ich viac, chceme opäť ochutnať ten pocit. Avšak, kým sa auto neobjaví na trati v Bahrajne, nebudeme vedieť, ako presne na tom sme.”