logo F1online.sk

Russell vďaka Mercedesu spoznal neúprosnú stránku F1

George Russell
© Mercedes
Jakub Vaverka
Jakub Vaverka18. 1. 2021

George Russell tvrdí, že usmerňovanie Mercedesu mu pomohlo k tomu, aby už veľmi skoro spoznal neúprosnú stránku sveta F1. Vďaka tomu bude pripravený a nestane sa mu, že by ho svet kráľovnej motoršportu v okamihu prevalcoval.

Britský pretekár, ktorý je vychádzajúcou hviezdou F1, je juniorom Mercedesu, pričom už v roku 2018 bol rezervným pilotom tohto tímu. Jeho prepojenie so striebornými šípmi je však ešte pevnejšie, na jeho kariéru totiž dohliada tímový riaditeľ Toto Wolff. Od momentu, kedy 15-ročný Russell prišiel do jeho kancelárie s pripravenou prezentáciou o tom, prečo by sa mal stať pilotom F1.

Vyústilo to do toho, že Russell strávil dve sezóny na „hosťovaní“ vo Williamse. Teraz ho čaká ďalší ročník, no už bude posilnený o cenné skúsenosti, veď si v roku 2020 zajazdil za Mercedes, keď v Bahrajne nahradil Lewisa Hamiltona. Russell sa i vďaka tejto epizóde nezlepšuje len po športovej stránke, ale taktiež vo všetkých ostatných oblastiach.

„Treba to vziať z viacerých strán, tou prvou som ja,“ začal George Russell v interview pre Autocar o tom, ako ho program Mercedesu posunul ďalej. „Dni, ktoré som strávil s Mercedesom ako ich rezervný jazdec, znamenali, že som sa veľa naučil o tom, že byť kompletným jazdcom Formuly 1 nie je len o tom naskočiť do auta a jazdiť čo najrýchlejšie.“

„Príležitosť byť okolo ľudí z Mercedesu mi pomohla uvedomiť si, ako sa ešte musím zlepšiť po technickej a marketingovej stránke, aby som bol kompletnejším človekom a jazdcom. F1 je jedinečná, je neúprosná, musíte excelovať po všetkých stránkach, lebo inak vás zvalcuje. Uvedomil som si to zavčasu a odvtedy pracujem na tom, aby som bol lepší a lepší,“ hovorí Russell.

A cítil mladý Brit niekedy zo strany Mercedesu tlak? „Pravdupovediac, keď som bol mladší, možno počas pretekov v GP3. A ešte v roku 2017, tam som dospel do bodu, kedy som zmenil myslenie. Povedal som si, že som tu z nejakého dôvodu. Že si ma nevybrali len tak.“

„Mercedes nepodpisuje 15-20 mladých pilotov každý deň. V tom čase som bol jedným z troch. Vedel som, že som sa tam dostal, aby som si robil svoju prácu a vydal zo seba to najlepšie. Najviac tlaku som na seba vyvíjal vždy ja sám. Viem, čo chcem dosiahnuť, a to, že som spojený s Mercedesom, beriem ako pozitívum. Možnože som si ten tlak, ktorý prichádzal v minulosti a to, ako sa na mňa upierali všetky tie oči, aj sčasti užíval,“ zakončil talentovaný pilot F1.

Súvisiace články