Räikkönen: Príliš som sa nezmenil | Magazín F1 - F1online.sk

Räikkönen: Príliš som sa nezmenil

fotka k článku undefined
zdroj: Twitter/Alfa Romeo Racing

Čoskoro to bude presne dvadsať rokov od premiéry Kimiho Räikkönena na Veľkej cene Austrálie 2001. Odvtedy uplynulo dlhých dvadsať rokov a za ten čas sa mnohé zmenilo, jedno sa však zmenilo málo, a to samotný Räikkönen.

Kimi pri svojej premiére skončil šiesty a získal pre tím Petra Saubera dôležitý bod. Vtedy bol mladým “uchom”, ktoré mnohí v efjednotke ani nechceli. Dnes je rešpektovaným veteránom sveta motoršportu, majstrom sveta i otcom rodiny. Stala sa z neho nezameniteľná a veľmi populárna postavička, no ako sám hovorí, príliš sa nezmenil.

„Nemyslím, že som sa príliš zmenil,“ skonštatoval Iceman pre Motorsport-Magazin.com. „Iste, za tie roky sa zmení každý. Ste starší, učíte sa a musíte si všeličím prejsť. No necítim, že by som sa až tak zmenil. Je však ťažké posúdiť seba samého, keďže žijete zo dňa na deň a ja nad tým ani nepremýšľam.“

„Zrejme je to len to, že v dvadsiatich rokoch robíte iné veci, než v štyridsiatich. Do určitej miery sa človek zmení, ale som taký, aký som a som šťastný so svojim životom. Možno sa skúste spýtať niekoho iného, či som sa zmenil, ja to neviem posúdiť. No svet sa za tých dvadsať rokov dosť zmenil, to zmení aj samotných ľudí.“

Možno najväčšou zmenou (aj keď sa to tak možno nezdá) je Kimiho otvorenie sa okolitému svetu. V svojich začiatkoch bol utiahnutý a málo komunikatívny. Mnohé z jeho stránok zostávali verejnosti skryté. To síce do určitej miery stále platí, no už nie tak celkom. O svoje súkromie sa delí s fanúšikmi, najmä sociálnych sieťach a vyšiel aj jeho životopis. No ak sa nezmenil ako človek, čo ako jazdec?

„Odpoveď by asi bola podobná. Máte viac skúseností a robíte veci trochu inak. Cítim však, že je to jednoduchšie, pretože toho viem viac. S vekom možno jazdíte trochu inak a možno zmeníte spôsob jazdy kvôli pravidlám, pneumatikám a podobne. Stále sa však snažím robiť veci spôsobom, aký považujem za najlepší pre mňa,“ myslí si Räikkönen.

„To je podľa mňa jediná cesta, ako zo seba dostať to najlepšie. Ak si veríte v tom, čo je dobré pre vás a čo nie,“ dodal Iceman.