Vettel o Mickovi Schumacherovi: Veľmi rád pomôžem… | Magazín F1 - F1online.sk

Vettel o Mickovi Schumacherovi: Veľmi rád pomôžem…

fotka k článku undefined
zdroj: Scuderia Ferrari Press Office

Sebastian Vettel priznal, že Mickovi Schumacherovi v jeho premiérovej sezóne v F1 veľmi rád pomôže. Na druhej strane však zdôraznil, že nováčik, ktorý dostane šancu v Haase, si musí nájsť svoju vlastnú cestu.

Vettel pred rokmi ťažil z rád Michaela Schumachera, s ktorým vychádzal veľmi dobre. Vyzerá to tak, že teraz chce tieto vedomosti posunúť jeho synovi Mickovi.

„Veľmi rád pomôžem, keď budem môcť,“ uviedol Vettel, ktorého slová cituje Motorsport.com. „Je to totiž skvelý chlapík a s jeho otcom mám veľmi jedinečné prepojenie. Je škoda, že Michael nemôže sledovať progres, ktorý Mick v posledných rokoch dosiahol a ani jeho aktuálny krok do F1.“

„Z môjho pohľadu je to tak, že ho mám ozaj rád a dobre vychádzame. Veľmi rád mu poviem všetko, čo viem…“

Mick Schumacher už priznal, že Vettela dlhodobo obdivoval a bol pre neho idolom. Rovnako, ako Michael pre Seba. „Nuž, potešilo ma to,“ usmial sa Sebastian. „Ja som videl jeho otca vyhrať omnoho viac pretekov, ako Mick mňa, ale ak budem môcť, rád pomôžem.“

„Je však veľmi dôležité, aby našiel svoju vlastnú cestu a vybral sa svojim vlastným chodníčkom. Na druhej strane však viem, ako veľmi mi pomohlo, keď mi Michael povedal niektoré veci. Keď som sa na niečo opýtal, poradil mi. To isté sa teraz pokúsim robiť aj ja,“ dodal Sebastian Vettel.

Mick Schumacher prichádza do F1 ako čerstvý šampión Formuly 2. V marci bude mať 22 rokov.