Z Lewisa Hamiltona bude od Nového roka sir | Magazín F1 - F1online.sk

Z Lewisa Hamiltona bude od Nového roka sir

fotka k článku undefined
zdroj: Twitter/Mercedes

Sir Lewis Hamilton. Tak si bude môcť už od zajtra hovoriť sedemnásobný majster sveta Formuly 1 a najúspešnejší pilot všetkých čias v počte víťazstiev, pole positions a pódiových umiestnení.

Lewis Hamilton sa stane v poradí štvrtým držiteľom Radu britského impéria druhej triedy (KBE) medzi jazdcami Formuly 1 potom, čo v roku 2008 dostal jeho najnižšiu piatu triedu (MBE). Pred ním také niečo dokázali sir Jack Brabham (1978), sir Stirling Moss (2000) a sir Jackie Stewart (2001). Okrem nich boli za svoje úspechy vyznamenaní aj ne-piloti sir Frank Williams a sir Patrick Head.

“Lewis je jedným z najväčších jazdcov všetkých čias a zároveň najúspešnejší britský športovec tejto éry,” uviedol Toto Wolff pri tejto príležitosti a vyzdvihol aj jeho filantropické aktivity. “Svet ho dlho uznával za jeho športové úspechy, no tento rok spojil svoje kvality na trati so silným odkazom v boji proti diskriminácii. V každom smere bol v roku 2020 lídrom.”

A hoci Lewis Hamilton nebude úplne najmladším športovcom, ktorý by bol povýšený do rytierskeho stavu, v novodobej ére patrí k hŕstke najmladších. “Správy, že bude povýšený do rytierskeho stavu, ukazujú, že sa mu dostáva uznania, o ktoré sa zaslúžil počas svojej kariéry plnej jedinečných úspechov v motoršporte. Veľká Británia môže byť pyšná, že má šampióna a ambasádora kalibru sira Lewisa Hamiltona.”

Hamilton má za sebou rok plný úspechov. Okrem siedmeho titulu majstra sveta získal aj ocenenie Laureus World Sports Awards, o ktoré sa podelil s Lionelom Messim, stal sa Medzinárodným jazdcom roka podľa Autosportu a vyhral anketu Športová osobnosť roka BBC.