Binotto o Leclercovi a Sainzovi: Na začiatku roka budú mať rovnaké šance | Magazín F1 - F1online.sk

Binotto o Leclercovi a Sainzovi: Na začiatku roka budú mať rovnaké šance

fotka k článku undefined
zdroj: Scuderia Ferrari Press Office

Carlos Sainz prichádza do Ferrari, do tímu postaveného okolo Charlesa Leclerca. Je zrejmé, že post tímovej jednotky určite nedostane, no Mattia Binotto ubezpečuje, že nebude ani dvojkou. Žiadne zvýhodňovanie monackého pretekára nie je pre budúcu sezónu na programe. Alebo aspoň na jej začiatku.

Oficiálne ešte stále pilot McLarenu sa už k Ferrari stihol pripojiť. V sobotu absolvoval prehliadku továrne, spoznal sa s miestnymi inžiniermi a vyskúšal si sedačku. Ako dlho si ju udrží, však nemusí závisieť len od neho. Mattia Binotto cez víkend priznal, že v roku 2023 by chcel vo Ferrari vidieť Micka Schumachera.

Sainz je podľa všetkého len dočasnou záplatou za odchádzajúceho Sebastiana Vettela, čo automaticky vyvoláva otázky, či bude mať vo Ferrari rovnakú podporu ako hviezda tímu Charles Leclerc.

“V Charlesovom kontrakte nie je nič, čo by z neho robilo lídra. Na trati budú mať voľnú ruku, budú môcť súperiť,” uistil fanúšikov sympatického Španiela Mattia Binotto. “Je ale dôležité, aby jeden druhému neuškodili. Na začiatku sezóny budú mať rovnaké šance.”

Štart ročníka bude rozhodujúci. Po ňom sa uvidí, kto je na tom lepšie a komu sa oplatí viac pomôcť aj s ohľadom na Pohár jazdcov. Ten ale nie je prvoradý. “Hlavnou prioritou je maximalizovať počet bodov tímu. Môže sa stať, že v niektorých pretekoch budú musieť naši jazdci akceptovať rozhodnutie, ktoré bude v prospech záujmov tímu. Tým však pomôžeme aj záujmom našich jazdcov.”

“Ak bude mať v neskoršej fáze sezóny jeden z nich jasnú výhodu a bude vedieť dosiahnuť niečo, čo ten druhý nie, tak sa budeme otvorene baviť aj o tímovej réžii,” pripustil šéf Maranella.

S akým cieľom vlastne Ferrari prinieslo do svojho tímu Carlosa Sainza? Čo od neho očakáva? “Očakávam, že prispeje do konštruktérskeho šampionátu,” vysvetľuje Binotto. “Je dôležité mať dvoch jazdcov, ktorí v aute podávajú dobrý výkon.”

To sa v tejto sezóne nedialo. Sebastian Vettel prispel do bodového zápisu tímu len 25 percentami a v internom boji s kolegom jasne prehral. Carlos Sainz by mal tento nepomer vyrovnať.

“Ak sa nám bude dariť v konštruktérskom šampionáte, tak sa bude dariť aj našim pilotom v klasifikácii jazdcov. Dúfam a som si tým celkom istý, že nám Carlos v konštruktéroch pomôže. Očakávam, že z neho bude skvelý tímový kolega a pracant. Je to líder a očakávam od neho, že do budúcna pomôže s rozvojom tímu,” zakončil Binotto.