fb pixel
logo F1online.sk

Športovou osobnosťou roka 2020 sa stal Lewis Hamilton

Lewis Hamilton
© Mercedes
Milan Kubala
Milan Kubala21. 12. 2020

Lewis Hamilton zbiera ocenenia úplne všade. V nedeľu neskoro večer si ho britský ľud zvolil v ankete BBC za Športovú osobnosť roka 2020. V kariére sa mu to podarilo už druhýkrát, keď vyhral aj v sezóne 2014.

O víťazovi rozhodovali diváci v telefonickom a internetovom hlasovaní. Hamilton podľa predpokladov stávkových kancelárií porazil Jordana Hendersona (futbal), Hollie Doylovú (dostihy), Ronnieho O’Sullivana (snooker), Stuarta Broada (kriket) a Tysona Furyho (box).

Popri dnes už dvoch víťazstvách má Hamiltona na konte aj štyri druhé miesta. Získal ich v rokoch 2007 a 2008 po raketovom štarte jeho kariéry, a v sezónach 2018 a 2019, v ktorých ho porazili len cyklista Geraint Thomas a hráč kriketu Ben Stokes.

Lewis Hamilton sa na odovzdávaní objavil prostredníctvom telemostu. “Chcel by som zagratulovať všetkým týmto úžasným nominovaným. Som pyšný na to, čo tento rok dosiahli. Chcem sa tiež poďakovať všetkým, ktorí za mňa hlasovali. Naozaj som to nečakal, keďže som vedel, že tento rok máme toľko skvelých kandidátov.”

“Ale myslím si, že všetci sme víťazi. Všetkým chcem popriať šťastné a veselé Vianoce. Viem, že máme za sebou neobyčajný rok, ale všetkým zdravotníkom a deťom po svete chcem odkázať: prosím, zostaňte v týchto ťažkých časoch pozitívne naladení,” pokračoval sedemnásobný majster sveta F1. “Všetkým vám posielam pozitívnu energiu. Z celého srdca vám ďakujem.”

Na ocenenie Kouč roka 2020 bol nominovaný aj šéf Mercedesu Toto Wolff, no v tejto kategórii napokon zvíťazil tréner futbalového Liverpoolu Jürgen Klopp.

“Myslím si, že sa tento rok ukázalo — vlastne ako každý rok —, koľko ikonických hrdinov máme tu vo Veľkej Británii,” skonštatoval historicky piaty víťaz ankety BBC z prostredia F1. “Som veľmi hrdý na to, že môžem byť medzi nimi. Aj naďalej sa budem snažiť reprezentovať svoju krajinu čo najlepšie, ako len budem vedieť.”

“A prosím, vy všetci tam vonku, choďte za svojimi snami. Deti, nevzdávajte sa. Aj naďalej si verte, pretože to potrebujete, ak sa chcete stať velikánmi,” doplnil.