Sainzov prvý deň vo Ferrari: Nikdy naň nezabudnem | Magazín F1 - F1online.sk

Sainzov prvý deň vo Ferrari: Nikdy naň nezabudnem

fotka k článku undefined
zdroj: Scuderia Ferrari Press Office

Hoci z Carlosa Sainza bude skutočný pilot Ferrari až od prvého januára, Španiel už má za sebou prvý deň v novom pôsobisku. V sobotu sa premiérovo prešiel po továrni v Maranelle, kde sa zoznámil s novými kolegami. Sainz hovorí o výnimočnom a nezabudnuteľnom zážitku.

Keďže Sainz nedostal výnimku na to, aby sa mohol zúčastniť posezónnych testov nováčikov, po Veľkej cene Abú Zabí odletel do Veľkej Británie, aby si to následne zamieril do Maranella.

“Toto je prvýkrát, čo som v červenom. Určite si viete predstaviť, že je to pre mňa niečo výnimočné,” povedal Carlos Sainz počas stretnutia s novinármi, pred ktorými takisto stál prvýkrát ako zástupca talianskej značky. “Pre mňa je to výnimočný deň. Je to pravdepodobne deň, na ktorý nikdy nezabudnem.”

“Som plne pripravený a maximálne motivovaný. Potom, čo som včera odletel z Veľkej Británie, tu stojím ako úplne nový a svieži človek, ktorý sa teší na túto novú výzvu,” skonštatoval 26-ročný Madridčan nadšene.

Teraz Sainza čakajú sviatky, počas ktorých si chce čím skôr dobiť baterky, no podobne ako Fernando Alonso v Renaulte sa ani on nevie dočkať chvíle, kedy príde do továrne a začne pomáhať tímu s vývojom. V sobotu si totižto len vyskúšal sedačku.

“Môžete si byť istí, že tu budem hneď na začiatku januára pomáhať tímu pohnúť sa tým správnym smerom vpred, a to čím rýchlejšie. Ak mám byť úprimný, ani sa toho neviem dočkať,” prezradil Sainz po stretnutiach s inžiniermi a obhliadke továrne. “Toto je niečo, na čo nikdy nezabudnem. Ďakujem všetkým za vrúcne privítanie.”