Mercedes sa dohodol s Williamsom, Hamiltona nahradí George Russell | Magazín F1 - F1online.sk

Mercedes sa dohodol s Williamsom, Hamiltona nahradí George Russell

fotka k článku undefined
zdroj: Twitter/Williams

Špekulácie, ktoré v utorok podvečer začali kolovať na väčšine zahraničných webov, sa potvrdili. Životnú šancu predviesť sa v Mercedese W11 dostane George Russell, na ktorého uvoľnení sa strieborné šípy úspešne dohodli s Williamsom.

Mať v tíme kvalitného jazdca si určite zaslúži aj Williams, ktorý ešte stále má šancu zabojovať o deviate miesto v Pohári konštruktérov. Cez víkend nás navyše čaká “oválová” konfigurácia okruhu v Sachíre, na ktorej sa Haasy budú zrejme veľmi trápiť. Ostatne, ako všetky tímy s pohonnou jednotkou od Ferrari.

Keďže Haas a Williams delia len tri bodíky, aj jeden šťastný výsledok môže rozhodnúť o poradí na chvoste konštruktérskych pretekov. George Russell pritom v posledných veľkých cenách ukazoval, že ak by ho mal niekto získať, tak to bude určite on a nie Nicholas Latifi.

Brit patrí medzi kvalifikačných mágov, keď sa mu už pravidelne darí prebojovať do Q2. Navyše už 36. preteky v rade porazil v kvalifikácii svojho tímového kolegu, čo je tretia najdlhšia šnúra v histórii Formuly 1. Russell sa však na historické rekordy doťahuje aj v počte pretekov bez zisku bodu. To teraz môže zmeniť. Veľkolepo. Napríklad víťazstvom.

“Naše dlhodobé partnerstvo a Georgova príslušnosť k Mercedesu nie je žiadnym tajomstvom. Som potešený, že George dostane túto jedinečnú príležitosť pripojiť sa k Mercedesu, aktuálnemu konštruktérskemu šampiónovi,” hovorí Simon Roberts, dočasný šéf Williamsu po odchode Williamsovcov.

“Tvrdo som pracoval na tom, aby sme sa s Mercedesom dohodli, a dali mu túto fantastickú príležitosť. George zostáva jazdcom Williamsu a tešíme sa na to, ako sa ku nám vráti bohatší o nové skúsenosti,” pokračuje Roberts. “Tento víkend mu želáme úspešné preteky.”

V padoku sa otvorene hovorí aj o možnosti, že Lewisa Hamiltona už v tejto sezóne na trati neuvidíme. Všetko bude závisieť od toho, kedy bude mať prvý negatívny test, a rovnako od epidemiologických opatrení Bahrajnu a Abú Zabí.

“Najskôr chcem vysloviť jedno obrovské ďakujem všetkým vo Williamse za to, že mi dali takúto príležitosť,” vyslovil sa George Russell po oznámení noviniek. “Možno budem mať tento víkend oblečený inú kombinézu, ale som pilotom Williamsu a v každom momente budem môjmu tímu držať palce.”

“Vnímam to ako obrovskú príležitosť naučiť sa niečo od najlepšieho tímu na štartovom rošte a vrátiť sa ako lepší jazdec, ktorý bude mať ešte viac energie a skúseností, aby Williamsu pomohol sa posunúť vyššie.”

“Jedno veľké ďakujem patrí aj Mercedesu za to, že vo mňa verí. Samozrejme, že nik nemôže Lewisa nahradiť, ale ja dám do toho všetko od momentu, ako sa posadím do auta. Čo je však najdôležitejšie, želám mu rýchle vyzdravenie. Teším sa na túto príležitosť a neviem sa dočkať chvíle, keď tento týždeň vyrazím na trať,” doplnil Russell.

Tým pádom sa nám vo Williamse uvoľnilo jedno miesto, možno až na dva víkendy. Poznáme však už aj meno jazdca, ktorý túto medzeru vyplní. Stane sa ním rezervný pilot Williamsu Jack Aitken.