Albon nemá záložný plán: Ešte sa môžem ukázať | Magazín F1 - F1online.sk

Albon nemá záložný plán: Ešte sa môžem ukázať

fotka k článku undefined
zdroj: Red Bull Content Pool

Daniil Kvjat má podľa vlastných slov len malú šancu na zotrvanie v F1. Sergio Pérez tvrdí, že sa buďto upíše Red Bullu alebo kráľovnú motoršportu opustí. A čo Alex Albon? Ten sa nachádza niekde na pomedzí spomínaných borcov. Buď „pomôže“ Checovi (príp. niekomu inému) do top tímu a sám odíde alebo si na poslednú chvíľu zachráni kožu a zotrvá.

Samozrejme, stále nemôžeme úplne vylúčiť scenár, podľa ktorého sa Alex vráti do AlphaTauri, čím by zhatil plány Jukiho Cunodu. Momentálne to však vyzerá tak, že tohtoročnú sezónu zakončí s úsmevom na tvári len jeden z dvojice Pérez – Albon. No kým Mexičan to nemá vo svojich rukách, Albon ešte stále áno. Svojimi výkonmi môže presvedčiť šéfov o tom, že do Red Bullu patrí.

„V Turecku to bol z mojej strany dobrý výkon. Z pohľadu tempa to bol krok vpred, tiež sme na aute zmenili niekoľko vecí, čo môj pocit v ňom zlepšilo,“ myslí si britsko-thajský pretekár, ktorý v tejto sezóne neporazil Maxa Verstappena ani raz, a to ako v kvalifikácii, tak v pretekoch.

„Koniec koncov, stále zostávajú tri preteky do konca sezóny, v ktorých môžem ukázať, čo vo mne je. Chcem, aby to z mojej strany boli tri pekné preteky.“

„Sústredím sa na tieto tri víkendy, naozaj nie sú žiadne ďalšie veci, na ktoré by som mal myslieť. Veľa ľudí má nejaký plán B, ja mám však len plán A, a to je zostať v tomto tíme. To je môj cieľ, na ktorý sa sústredím,“ dodal Albon.