Red Bull sa nikam neponáhľa, počká jazdecká otázka do konca sezóny? | Magazín F1 - F1online.sk

Red Bull sa nikam neponáhľa, počká jazdecká otázka do konca sezóny?

fotka k článku undefined
zdroj: Twitter/Red Bull Racing

Najlukratívnejšia sedačka na jazdeckom trhu. Red Bull ešte stále nerozhodol o tom, kto bude v budúcej sezóne tímovým kolegom Maxa Verstappena. Okruh kandidátov sa zúžil v podstate len na trojicu Alex Albon – Sergio Pérez – Nico Hülkenberg. Na definitívny ortieľ si však ešte počkáme.

Je to len pár týždňov, čo sa boss Red Bullu Christian Horner nechal počuť, že Alex Albon má podujatia v Portimau a Imole na to, aby ukázal, že si miesto v hlavnom tíme zaslúži. Britsko-thajský pretekár (ne)zapísal v týchto dvoch pretekoch okrúhlu nulu. Vzhľadom na predošlé zaobchádzanie Red Bullu so svojimi jazdcami a pri aplikovaní systematického výkladu Hornerových slov, by ste mohli dôjsť k záveru, že v Turecku už o Albnovi malo byť rozhodnuté.

Opak je však pravdou, Alex je ešte stále v hre. Nech to už boss Red Bullu myslel pred troma týždňami akokoľvek, okrem dodatočného tlaku na Alexove plecia, nemali jeho slová zdá sa hlbší význam. V Turecku pred novinármi povedal, že o jazdeckej zostave sa môže rozhodnúť až po sezóne.

„Ako som už veľakrát povedal, chceme vidieť, ako Alex bojuje o svoje miesto,“ povedal Horner. „Myslím, že miesta vo Formule 1 sú už obsadené, niet preto mnoho alternatív. Vďaka tomu máme trochu času, aby sme urobili to najlepšie rozhodnutie založené na čo najlepších informáciách. A samozrejme, dáme Alexovi čo najviac času a podpory a uvidíme, čo prinesú zvyšné tri či štyri preteky.“

„Nemáme žiadny harmonogram alebo deadline. Alexov kontrakt nám umožňuje rozhodnúť sa až po sezóne. Samozrejme, sme si dobre vedomí toho, aké sú ďalšie možnosti.“

„Ako som povedal, ostatné sedačky sú už obsadené, možno okrem Mercedesu, no pochybujem, že by sa Lewis Hamilton chcel pripojiť k nám, hoci nikdy neviete,“ dodal Horner.