Wolff: Sme transparentní, preto sa u nás nezopakoval scenár Senna-Prost | Magazín F1 - F1online.sk

Wolff: Sme transparentní, preto sa u nás nezopakoval scenár Senna-Prost

fotka k článku undefined
zdroj: Mercedes

Udržať oboch jazdcov pod kontrolou v tíme, ktorý bojuje o majstrovský titul, je úloha, na ktorej sa viacerí šéfovia stajní popálili. Toto Wolff sa však ku nim nezaradil, vďaka čomu sa z neho práve stáva najúspešnejší šéf tímu všetkých čias. Pripisuje to otvorenej internej politike Mercedesu.

Lewis Hamilton s Valtterim Bottasom pôsobia v Mercedes v takmer harmonickej atmosfére. Mercedes mal vážnejšie problémy udržať v tíme poriadok len v čase, keď sa Lewisa Hamiltona pokúšal poraziť Nico Rosberg. Ani to ho však nezlomilo tak, ako kedysi McLaren za čias jednej z najväčších interných rivalít v histórii športu — počas súboja Senna vs. Prost.

Tota Wolffa sa na jeho recept spýtali po zisku siedmeho konštruktérskeho titulu v rade reportéri Sky Sports. “Myslím si, že sme sa sem dostali vďaka tomu, že sme vždy boli jeden pred druhým transparentní.”

“Spomínam si, že na začiatku môjho pôsobenia v Mercedese som mal rozhovor s Alainom Prostom a spýtal som sa ho, čo sa pokazilo medzi ním a Sennom? Povedal, že niekedy ani netušil, či má podporu tímu alebo nie. A že vždy zohrala úlohu politika,” zaspomínal si šéf Mercedesu.

Toto si vzal k srdcu, hoci nevedel, či zhodnotenie udalostí z pohľadu Alaina Prosta vypovedalo celú pravdu. “Neviem, či to bola pravda. Nebol som toho súčasťou. Ich éra bola určite skvelá, ale my sa nehráme na politikárčenie.”

“Všetko dávame zo seba von, nedusíme sa v tom, to by som nikdy nedovolil. Transparentnosť, úprimnosť jedného voči druhému, obviňovanie problému a nie človeka. To sú hodnoty, ktoré majú pre nás najvyššiu váhu. Preto máme taký dobrý tím. Je v ňom zábava, ale aj ostré lakte,” doplnil.