Podľa Browna nemá McLaren pre Magnussena miesto v IndyCar | Magazín F1 - F1online.sk

Podľa Browna nemá McLaren pre Magnussena miesto v IndyCar

fotka k článku undefined
zdroj: Twitter/McLaren

Tím Haas tento týždeň oznámil, že v roku 2021 nasadí úplne novú jazdeckú dvojicu. Nedá sa predpokladať, že by si Kevin Magnussen a Romain Grosjean našli miesto vo Formule 1 iné miesto. Dánsky pretekár už naznačil, že by si rád vyskúšal americkú sériu IndyCar.

„O IndyCar som sa vždy zaujímal. V 90-tych rokoch tam pretekal môj otec a ako chlapec som ho sledoval. Vždy som to považoval za super cool. Rád by som to raz skúsil,“ povedal Magnussen.

Svoj tím v americkej sérii IndyCar má momentálne McLaren. Stajňa Arrow McLaren SP sa v tejto sezóne uviedla v dobrom svetle a pre rok 2021 stále má jednu voľnú sedačku. Veľmi dobré výkony podával v tejto sezóne ex-junior Red Bullu Patricio O’Ward, ktorý je momentálne na celkovom piatom mieste a už bol potvrdený aj pre nasledujúcu sezónu. Menej sa darilo jeho kolegovi, Oliverovi Askewovi, ten po tomto roku tím opustí. McLaren tak má jedno voľné miesto, no boss tímu, Zak Brown, odmietol, že by Magnussena zvažovali.

„Kevin je veľmi rýchly jazdec, veľmi agresívny, čo sa podľa mňa hodí do jazdeckého štýlu v IndyCar,“ povedal Brown. „Máme jasnú predstavu o našej jazdeckej zostave.“

„Jeden z jazdcov, Pato (O’Ward, pozn. red.), už bol potvrdený. Jedno miesto ešte len potvrdené bude. Nemyslím teda, že u nás je pre Kevina otvorená nejaká príležitosť. Ak by bola, určite by sme ho zvážili.“

O možnom odchode do IndyCar sa hovorilo aj v súvislosti so Sergiom Pérezom. Pred časom bol Brown tejto myšlienke naklonený, no teraz sa nezdá, že by takéto rokovania prebiehali. Vo Wokingu už zrejme majú potrebnú predstavu o jazdeckej dvojici.

„Myslím, že Sergio je takisto veľký talent a niekto, koho by sme v IndyCar mali radi. Očakávam však, že zotrvá vo Formule 1. Myslím, že nasadenie tretieho auta, s výnimkou Indy 500, je pre nás veľmi nepravdepodobné,“ dodal Brown.