Roberts odmietol potvrdiť súčasnú jazdeckú dvojicu aj pre rok 2021 | Magazín F1 - F1online.sk

Roberts odmietol potvrdiť súčasnú jazdeckú dvojicu aj pre rok 2021

fotka k článku undefined
zdroj: Twitter/Williams

Portugalský víkend sa nesie v znamení COVID kauzy Racing Pointu z Veľkej ceny Eifelu a nepretržitých prestupových špekulácií. Olej do ohňa diskusií pridal aj dočasný šéf Williamsu Simon Roberts, ktorý na tlačovej konferencii odmietol potvrdiť Georgea Russella a Nicholasa Latifiho ako jazdcov tímu pre rok 2021.

V posledných dňoch a týždňoch uzreli svetlo sveta špekulácie, podľa ktorých by Sergio Pérez mohol zamieriť do Williamsu a nahradiť tam Georgea Russella. Britský mladík však v Portugalsku pôsobil pred novinármi istým dojmom s tvrdením, že má platný kontrakt. Dodal pritom, že zástupcovia nového majiteľa, spoločnosti Dorilton Capital, budú v Portugalsku prítomní a dôjde aj k vyčisteniu vzduchu.

Ešte pripomenieme, že Williams už oficiálne potvrdil svoju jazdeckú dvojicu pre sezónu 2021, stalo sa tak ešte v júli, teda za bačovania rodiny Williamsovcov. Medzitým sa však vlastník zmenil. Zmenil sa aj názor na budúce jazdecké zloženie?

„Nebudem o tom hovoriť. Dorilton kúpil tím a po jazdeckej stránke žiadne zmeny nenastali,“ povedal súčasný šéf stajne Simon Roberts. „Veľa sa špekuluje, veľa sa hovorí, je to priam šialené. Koniec koncov, toto je typické pre prestupové obdobie. Nepovieme o tom nič viac, než toto.“

Roberts bol na tlačovej konferencii tou istou otázkou bombardovaný niekoľkokrát, keďže prítomných novinárov nijak neuspokojila čiastočná odpoveď. Obaja piloti majú platné zmluvy, Dorilton zatiaľ v tíme nič nemení, ale môže Williams opätovne potvrdiť jazdeckú zostavu? Nemôže, Roberts totiž odmietol direktívne vyhlásiť, že Russell a Latifi majú svoje miesta isté.

„Nič sa nezmenilo. Koluje množstvo špekulácií a na trhu je veľa dobrých jazdcov hľadajúcich voľné sedačky. Dorilton kúpil tím a nič nezmenil. Nemôžem povedať viac, než toto,“ povedal Roberts.

„Nebudem hovoriť nič o žiadnom z našich pilotov. Obaja odvádzajú skvelú prácu. Koluje množstvo špekulácií a ja ich nechcem nijako podnecovať. Nech poviem čokoľvek, aj tak si z toho niekto vyvodí svoje závery. Sme spokojní, poďme sledovať zvyšok prestupového trhu.“

Na otázku, či by mohol ukončiť špekulácie tým, že odmietne angažovanie Sergia Péreza, Robert odpovedal: „Mohol by som, ale nechceme povedať, že bude to či ono. Sme tu, aby sme sa koncentrovali na náš pretekársky víkend. Nemáme žiadne novinky.“

„Dnes ráno toho bolo dosť. V prvom tréningu sme skúšali rôzne veci. Chceme našich pilotov dostať pred kvalifikáciou a pretekmi do čo najlepšej pozície,“ dodal Roberts.