Sainz krúti hlavou: Mohol som mať aj o 40 bodov viac | Magazín F1 - F1online.sk

Sainz krúti hlavou: Mohol som mať aj o 40 bodov viac

fotka k článku undefined
zdroj: Twitter/McLaren

Carlosa Sainza tento rok šťastena obchádza. Hoci svoje tohtoročné výkony považuje za najlepšie v celej kariére, na výsledkoch sa to neodzrkadľuje. Rok 2020 zo svojho pretekárskeho pohľadu označuje za “veľmi zvláštny”.

Španielskemu matadorovi patrí v Pohári jazdcov len jedenásta priečka v spoločnosti Lanca Strolla a Pierra Gaslyho. V porovnaní s predchádzajúcou sezónou to je výrazný prepad, ku ktorému došlo aj napriek slabšiemu roku zo strany Scuderie Ferrari či jeho druhému miestu z Monzy.

“Je to otravné. Viete, aký som konkurencieschopný. Môj výkon v tomto roku považujem za slušný, mám dobrú sezónu — nebyť tej chyby v Rusku,” komentuje Carlos Sainz, ktorého slová priniesol motorsportweek.com. “Myslím si, že toto je doposiaľ môj najlepší rok vo Formule 1. Cítim, že som v špičkovej forme. Keď sa však pozrieme na poradie v šampionáte, tak som na jedenástom mieste.”

“Veľa vecí sa tento rok nevyvíja správnym smerom. Pre mňa to je veľmi zvláštny ročník. Nemal som šancu poriadne sa rozbehnúť a v krátkom slede pozbierať dobré výsledky — v tejto skrátenej 17-pretekovej sezóne. Ešte nie sme na konci, zostáva nám šesť pretekov. Pokúsim sa ju ukončiť, ako sa patrí,” pokračoval pretekár McLarenu neskrývajúc sklamanie: “Áno, je to otravné, je to veľmi otravné. Myslím si, že som mal mať o aspoň 30 alebo 40 bodov viac, než čo mám teraz.”

Sainz spomínané preteky v Rusku nedokončil svojím zavinením, no ďalšie vypadnutia už nešli na jeho tričko. V Belgicku ani nevyštartoval a v Toskánsku sa zaplietol do hromadnej kolízie na cieľovej rovinke. Nebodoval ani v Silverstone, z ktorého si Norris odnášal piate a deviate miesto.

Podľa Sainzovho odhadu by mal mať v šampionáte o aspoň 30 bodov viac, čo je spolu 81 bodov. Takýto zisk by ho katapultoval na štvrtú priečku pred Daniela Ricciarda. V realite na Austrálčana 27 bodov stráca, no neverí, že by ho v tejto sezóne dobehol, ani keby ho prestala prenasledovať smola.

“Už som príliš ďaleko. Tie body sú jedno riadne víťazstvo. My však bojujeme o top šestku, tak by sme mohli povedať, že pre nás je osem bodov akoby víťazstvo. Na súperov mi tak chýbajú dve alebo tri víťazstvá,” vyratúva rodák z Madridu. “Ekvivalentom je, keby bol Bottas 50 až 75 bodov za Lewisom Hamiltonom. Povedali by ste, že ešte bojuje o titul? Možno, ale šanca je veľmi malá.”

Sainz sa ale nevzdáva. “Neznamená to, že nechcem, aby sa mi v posledných pretekoch darilo. S McLarenom sa chcem rozlúčiť pozitívne a získať veľa bodov.”