Horner: Akoby sme boli o krok bližšie | Magazín F1 - F1online.sk

Horner: Akoby sme boli o krok bližšie

Christian Horner
zdroj: Red Bull Content Pool

Tím Red Bull opäť potvrdzuje svoju schopnosť vyvíjať auto v priebehu sezóny. V úvode ročníka to vyzeralo všelijako, no teraz to naozaj vyzerá, že sa tímu okolo Maxa Verstappena podarilo na Mercedes trochu dotiahnuť.

Výsledky z posledného obdobia povzbudili aj šéfa tímu Christiana Hornera. Ten však jedným dychom dodáva, že sa v tomto roku nepodarí nájsť liek na všetky choroby tohtoročnej RB16. Tie prídu až v budúcom roku nasadením „B-špecifikácie“ monopostu.

„Tento víkend sme vyzerali o trochu konkurencieschopnejší. Myslím, že najmä v prvom sektore sme mali oproti ostatným navrch,“ povedal Horner. „Tretí sektor bol v porovnaní s Mercedesom najslabší. Celkovo to však od nás bol dobrý víkend. Urobili sme pokrok, čo je určite povzbudzujúce.“

Red Bull bol v Nemecku k lídrom najbližšie za celú sezónu. Strata na Mercedes sa pohybovala okolo dvoch desatín sekundy na kolo. Keď to porovnáme napríklad s Maďarskom, pokrok je zrejmý. Helmut Marko sa už poponáhľal a odvážne vyhlásil, že v roku 2021 bude Red Bull konečne bojovať o titul.

„Dnes sme mali dojem, akoby sme boli o krok bližšie,“ povedal po nedeľných pretekoch Horner. „V niektorých pasážach okruhu sme boli obdobne rýchli, možno dokonca aj rýchlejší, než Mercedes. Na druhú stranu, najmä zákruty trinásť a štrnásť boli našou slabinou.“

„Takže uvidíme, čaká nás Portimao, Istanbul a Imola, všetko veľmi zaujímavé okruhy. Chceme zakončiť sezónu na pozitívnej vlne, keďže sa nám podarilo pochopiť problémy tohtoročnej RB16, ktoré vyriešime nasadením RB16B v budúcom roku,“ dodal boss Red Bullu.

Možno vás zaujme

Komentáre