Hamilton sa nechce vracať do uponáhľaného sveta spred pandémie | Magazín F1 - F1online.sk

Hamilton sa nechce vracať do uponáhľaného sveta spred pandémie

Lewis Hamilton
zdroj: Mercedes

Pandémia ochorenia COVID-19 zmenila plány celej populácie a Formula 1 nebola výnimkou. Lewis Hamilton musel zanechať svoj hektický životný štýl a vymeniť ho za oveľa umiernenejší, ktorý sa na pohľad k britskému jazdcovi vôbec nehodí. Avšak, zapáčil sa mu natoľko, že k tomu starému a uponáhľanému sa už vrátiť nechce.

Hamilton viackrát čelil kritike práve za to, aký je medzi pretekmi “rozlietaný”. Mercedes musel vysvetľovať, prečo svojmu pilotovi dovolí viesť azda až prehnane aktívny životný štýl, a či sa nebojí, že to bude mať vplyv na jeho výkony.

Jedna taká epizóda sa udiala pred Veľkou cenou Singapuru 2018. Z Monzy Hamilton odletel najskôr domov do Monaka, aby následne zamieril do Šanghaja predstaviť novú kolekciu oblečenia sponzora Hilfiger. Nasledoval ďalší let do Talianska na svadbu jeho priateľa. Odtiaľ stihol ešte zavítať do New Yorku a až následne sa ukázal v Singapure.

Na jeho výkonoch to však nebolo znať, jednoznačným spôsobom získal pole position a víťazstvom v pretekoch natiahol svoj náskok v šampionáte na 40 bodov. Na chrbát mu jemne dýchal len Sebastian Vettel, ktorý viedol presne opačný život ako dnes už šesťnásobný šampión.

“Myslím si, že tento rok je rokom učenia sa, aj s touto pandémiou,” uviedol po víkende v Eifeli Lewis Hamilton. “Mal som veľa času len pre seba, veľa času som trávil doma v mojej bubline. Na jednej strane to nebolo vždy najpríjemnejšie, no na druhej som mal čas obzrieť sa späť a naozaj žiť v prítomnosti.”

Po tomto obzretí sa dozadu hovorí, že späť do svojho života spred pandémie by sa už vrátiť nechcel. “Myslím si, že život bol v minulosti veľmi uponáhľaný. Lietate z jedných pretekov na druhé, z jedného podujatia na ďalšie. Bolo to až príliš rýchle. Keď sa táto vec skončí, nechcem sa vrátiť k tomu, čo bolo.”

Odloženie štartu sezóny a povinná karanténa na jar tohto roka prinútila viacerých ľudí spomaliť. Okrem Lewisa Hamiltona si zrejme aj Toto Wolff uvedomil, aké obrovské množstvo času investoval do Formuly 1, a z ktorého aspoň malú časť mohol radšej venovať rodine či sebe.

Hamiltonovi a tiež Wolffovi sa ku koncu tohto roka končí zmluva, predmetom rokovaní o tých nových vraj bude aj zníženie pracovnej záťaže. “Keď sa dohodneme na tom kontrakte, toto bude jeho súčasťou. Myslím, že niečo také ste počuli už aj od Tota. On si tiež v tomto období uvedomuje, že čas je niečo, čo sa nedá vrátiť späť. A že rodina je všetko.”

Možno vás zaujme

Komentáre