Mercedes: Vývoj tohtoročného auta sme už dávno zabalili | Magazín F1 - F1online.sk

Mercedes: Vývoj tohtoročného auta sme už dávno zabalili

Pódium VC Eifelu 2020, Hamilton, Verstappen, Ricciardo
zdroj: Mercedes

Kedy ukončiť vývoj aktuálneho monopostu a koncentrovať sa na budúcoročné auto? Odpoveď na túto neľahkú otázku musia každoročne nájsť všetky tímy v štartovom poli. Najľahšie sa zrejme hľadala odpoveď Mercedesu, ktorý vraj už dávno skoncoval s vývojom auta W11.

Počas posledných súťažných víkendov sa zdalo, že Red Bull začal naberať druhý dych. V Milton Keynes to vyvolalo nadšenie, dokonca až také, že Helmut Marko sa vrátil k vyjadreniam, podľa ktorých v nasledujúcej sezóne Red Bull určite získa majstrovský titul.

Slová Tota Wolffa možno poradcu Red Bullu zmrazia. “Postupujeme podľa stratégie, ktorú považujeme za správnu. Skončili sme s ním už dávno,” uviedol na margo tohtoročného vývoja Mercedesu.

Akokoľvek rád by Wolff v rozhovoroch pre médiá vysvetľoval, že v šampionáte je to stále tesné, Mercedes nič nemá vyhrané a stať sa môže čokoľvek, tento rok je situácia naozaj nad slnko jasnejšia. Lewis Hamilton má pred najbližším prenasledovateľom náskok 83 bodov a Mercedes dokonca 180.

“V minulosti sme sa tiež na to pozerali takto. Toto rozhodnutie sme dôkladne premysleli, pretože nie v každom šampionáte si môžete dovoliť skončiť s vývojom tak skoro,” vysvetľuje Wolff.

Presmerovať zdroje na ďalšiu sezónu bude Mercedesu vyhovovať z dvoch pohľadov. Ak opäť postaví auto, ktoré bude v úvode sezóny na míle pred ostatnými, pohodlne získa ďalší majstrovský titul a celý zvyšok roka 2021 sa bude môcť koncentrovať na rozhodujúcu sezónu 2022.

“Pravidlá pre budúci rok sa dosť zmenili. V tomto smere sme sa rovnako ako v predchádzajúcich rokoch rozhodli prepnúť na vývoj budúcoročného auta. Preto vidíme tieto výkonnostné posuny medzi tímami. Myslím, že vždy sme mali veľmi silný štart a prostrednú časť sezóny. Nuž a ktokoľvek pokračuje vo vývoji, má silný jej záver,” doplnil s odkazom na doťahujúci sa Red Bull.

Možno vás zaujme

Komentáre