Hamilton po Soči: Som len človek, poučím sa z toho | Magazín F1 - F1online.sk

Hamilton po Soči: Som len človek, poučím sa z toho

Lewis Hamilton
zdroj: Mercedes

Dva dni Lewisovi Hamiltonovi stačili na to, aby vychladol a už s čistou hlavou zareagoval aj na svoje vyjadrenia, ktoré v Rusku adresoval komisárom. Bráni sa tým, že je tiež len človek a ako z každej chyby, aj z tejto sa poučí.

Za porušenie pravidiel pred pretekmi dostal dva päťsekundové tresty, ktoré zmarili jeho snahu získať 91. víťazstvo v kariére. Po pretekoch sa na komisárov oboril s tým, že sa ho silou-mocou snažia zastaviť, a tak zdramatizovať veľké ceny a šampionát. Za “smiešne” označil dva trestné body, ktoré mu komisári najskôr udelili, ale po stretnutí s Hamiltonom ich zrušili a nahradili 25-tisícovou pokutou pre Mercedes.

Lewis Hamilton v utorok na sociálnych sieťach vysvetľoval, že kvôli svojmu zápalu a vášni pre Formulu 1 reagoval emotívne. “Keď čelím nepriazni, možno na to nie vždy zareagujem správne,” napísal úradujúci šampión. “Vo vypätých situáciách možno nie vždy zareagujem tak, ako by ste odo mňa chceli, ale napokon som len človek a mám vášeň pre to, čo robím.”

“Učím sa a posúvam sa vpred každým dňom, poučím sa a budem pokračovať v boji. Ďakujem všetkým, ktorí pokračujú v tom, že ma podporujú a v tomto boji stoja hneď pri mne,” dodal rodák z britského Stevenage.

K Hamiltonovi sa vrátil aj športový šéf Formuly 1 Ross Brawn v rámci svojho popretekového hodnotenia. Hamiltonovi odporučil, aby sa dočasne stiahol a spolu s tímom sa zamyslel nad tým, ako sa podobným trestom v budúcnosti vyhnúť.

“Lewis mal v posledných pretekoch aj nejakú smolu — dostal tresty v Monze a teraz aj v Soči,” rekapituloval Brawn. “Ja osobne by som sa stiahol, pofúkal si boľačky a porozmýšľal, ako sa takýmto incidentom v budúcnosti budem vyvarovať.”

“Viem, že tím to spraví. Veľa z tých ľudí poznám z čias, keď som v ňom ešte bol. Uznajú, že sa dopustili chýb. Smola príde, chyby sa stanú, je to však o tom, ako na ne odpoviete. Je ľahké si povedať, že celý svet je proti vám, ale takmer vždy sa nájde niečo, čo ste mohli spraviť inak a poučiť sa z toho,” doplnil.

Možno vás zaujme

Komentáre