Horner má pocit, že Mercedes dopláca na uspokojenie | Magazín F1 - F1online.sk

Horner má pocit, že Mercedes dopláca na uspokojenie

Christian Horner
zdroj: Red Bull Content Pool

Šéf Red Bullu Christian Horner po Veľkej cene Ruska podpichol kolegov z Mercedesu. Má pocit, že tí kvôli svojej dominancii a výkonnostnej nadradenosti už trochu zvoľnili a uspokojili sa. Inak si totiž nevie vysvetliť chyby, ktoré Lewisa Hamiltona obmedzili jednak v Monze, ale jednak aj v Soči.

Ak si spomenieme na Veľkú cenu Talianska, tak tam Hamilton vstúpil do boxov v okamihu, keď bola boxová ulička zatvorená, čo si okrem jeho tímu nevšimla už len Alfa Romeo s Antoniom Giovinazzim. Nuž a teraz v Rusku zasa absolvoval tréningové štarty na zlom mieste, pričom jeho ľudia mu to odobrili. Išlo o úplné zbytočnosti, ktoré ho však stáli veľa bodov.

Horner na druhej strane naznačil, že Red Bull ide vo všetkých smeroch na sto percent a sú oblasti, v ktorých je lepší. Narážal napríklad na zastávky v boxoch, ktoré tentoraz mechanici tohto tímu zvládli absolútne famózne.

„Práve preto veľmi túžime po aute, s ktorým by sme ich mohli potrápiť, pretože z operačného hľadiska máme veľmi silný tím,“ povedal  Horner. „Opäť sme to potvrdili aj najrýchlejšou zastávkou v boxoch a ak sme aj neprekonali celkový rekord, boli sme k nemu veľmi blízko. Pri tom najrýchlejšom mi časomer ukázal 1,8 sekundy.“

Horner v okamihu poskytovania rozhovoru ešte nepoznal finálne časy, ktoré neskôr odobrila Formula 1 i oficiálny partner DHL. Napokon išlo o dva najrýchlejšie pitstopy sezóny s časmi 1,86 a 1,89 sekundy.

„Celkovo sa môžeme koncentrovať len na seba. Oni mali určité problémy, ale keď ste neprestajne na čele, tak to nie je vždy jednoduché. Niekedy je lepšie byť v pozícii stíhajúceho tímu. Keď tak dlho dominujete, niekedy sa môže dostaviť uspokojenie.“

Horner však nečaká, že zázraky prídu už v budúcom roku. Pravidlá sa nemenia a Mercedes by mal byť naďalej najsilnejší.

„Ale myslím si, že rok 2022 prinesie veľkú príležitosť. Keď sa pozrieme na to, že DNA tohtoročných áut sa prenesie do budúceho roku… To však neznamená, že v našom aute nie je ešte dodatočný potenciál, ktorý vieme využiť. Podľa mňa vieme našu stratu ešte stiahnuť,“ dodal Christian Horner.

Možno vás zaujme

Komentáre