Hamilton, Grosjean, Magnussen a Latifi vyviazli bez trestu | Magazín F1 - F1online.sk

Hamilton, Grosjean, Magnussen a Latifi vyviazli bez trestu

Soči, Rusko
zdroj: Pirelli Motorsport

Komisári už počas kvalifikácie vydali predvolania určené štvorici pilotov za porušenie pokynov, ktoré pred víkendom vydalo riaditeľstvo pretekov. Napokon však boli mená všetkých štyroch očistené.

Všetci štyria piloti — Lewis Hamilton, Romain Grosjean, Kevin Magnussen a Nicholas Latifi — boli vyšetrovaní za to, že v druhej zákrute vyšli až na prvý oranžový obrubník a na trať sa nevrátili po ľavej strane vyznačenou cestou.

Keď sa Hamiltona spýtali na to, či mu robí prebiehajúce vyšetrovanie starosti, odvetil: “Nemám ani poňatia, za čo to je. Ale vždy sa dá niečo nájsť, všakže?”

Po vypočutí všetkých štyroch jazdcov, zástupcov tímov a prezretí opakovaných záberov komisári skonštatovali, že všetci štyria si uvedomujú, že v prípade rovnakého priestupku by v pretekoch prišiel trest, no keďže v kvalifikácii nezískali žiadnu výhodu, rozhodli sa netrestať, čo je v súlade s rozhodnutiami vydanými v Španielsku 2018 a Kanade 2019, uvádza sa vo verdikte.

Komisári zároveň štartovému poľu pripomínajú, že porušenie tohto pravidla v pretekoch môže mať vážnejšie dopady, konkrétne hovoria o udelení päťsekundového trestu.

Možno vás zaujme

Komentáre