Hornerovi nejde do hlavy, prečo Jordan spája Hamiltona s Red Bullom | Magazín F1 - F1online.sk

Hornerovi nejde do hlavy, prečo Jordan spája Hamiltona s Red Bullom

Christian Horner
zdroj: Red Bull Content Pool

Lewis Hamilton je stále medzi pilotmi, ktorí nemajú na nasledujúcu sezónu zaistenú zmluvu. Eddie Jordan britskému pretekárovi odporúča, aby zamieril do Red Bullu — nie nutne v nasledujúcej sezóne, ale keď sa bude rozhodovať medzi Red Bullom a Ferrari, aby stavil na červených býkov. Christian Horner nad týmito vyjadreniami len krútil hlavou.

Špekulácie ohľadom budúcnosti Tota Wolffa a koniec-koncov i Lewisa Hamiltona rozdúchal sám Eddie Jordan, keď skalopevne vyhlásil, že Mercedes chce predať väčšinový podiel vo svojom tíme petrochemickému gigantu Ineosu.

Keď sa tak stane, Lewis Hamilton sa bude musieť zamyslieť nad tým, či v ňom bude chcieť pokračovať, a ak nie, kam zamieri. “Ja si osobne myslím, že by Lewis mal ísť do Red Bullu a nie do Ferrari,” vyslovil sa Eddie Jordan.

Christian Horner si nemyslí, že sa takýto scenár niekedy stane realitou. “Zaujímalo by ma, čo to ten Eddie popil,” znela Hornerova prvotná reakcia na Jordanove slová, ktoré mu pripomenuli novinári v Soči.

“Pozrite, z perspektívy fanúšika má úplnú pravdu, ale v poslednom čase sa mi Lewis neozval, takže si viem predstaviť len jednu možnosť, a teda, že zostane tam, kde je,” pokračoval šéf Red Bullu Racing.

“Myslím si, že všetci chcú vidieť Verstappena a Hamiltona ako bojujú jeden proti druhému. Dúfame, že Maxovi poskytneme techniku, s ktorou to bude možné. Určite to platí pre zvyšné preteky tohto ročníka, ale aj pre budúci rok a ten ďalší,” dodal Horner.

Možno vás zaujme

Komentáre