Wolff priznal rokovania o pozícii prezidenta F1: Ďaleko sme sa nedostali | Magazín F1 - F1online.sk

Wolff priznal rokovania o pozícii prezidenta F1: Ďaleko sme sa nedostali

Toto Wolff
zdroj: Mercedes

Novým prezidentom Formuly 1 bude od nového roka Stefano Domenicali. V hre o stoličku nástupcu Chasa Careyho boli však aj iní kandidáti, a spočiatku dokonca i šéf Mercedesu Toto Wolff. Rokovania s výkonným riaditeľom Liberty Media Gregom Maffeiom ale nezašli ďaleko.

Nie je veľkým prekvapením, že proti Wolffovmu vymenovaniu bolo Ferrari. Scuderia dala jasne najavo svoj úmysel; ak by prišlo na Tota Wolffa, využila by svoje právo veta. Tiež trvala na tom, aby žiaden zo šéfov tímov nemohol okamžite odísť do výkonnej funkcie; medzi ňou a pôsobením ako šéf tímu má byť aspoň dvojročný odstup.

Podľa Wolffa to však nebol jediný dôvod, prečo túto zaujímavú pozíciu nezískal. “Myslím si, že všetci vedia, že sme mali s Gregom nejaké úvodné rozhovory. Nikdy to ale neviedlo nikam. Vychádzame však dobre, Grega Maffeia rešpektujem za to, čo dosiahol.”

“Ja som rád tu, kde som,” pokračoval Rakúšan, ktorý s Mercedesom dosiahol neuveriteľné úspechy. “Zistil som, že milujem sledovanie časov, súťaženie a pretekanie tak veľmi, že na mojej dnešnej pozícii ešte aj ako spolumajiteľ tímu Mercedes sa musím každý jeden deň uštipnúť.”

A koniec-koncov, nikam by to ani neviedlo, pretože Ferrari by na to nepristúpilo. Ja som to vedel, ale to je v poriadku. Majú na to právo. Ja to plne rešpektujem, ja by som o tom rozmýšľal asi rovnako.”

Nakoniec by som možno prijal iné rozhodnutie, pretože potrebujete mať toho najlepšieho človeka vo vedení športu, ale myslí si, že dnes toho najlepšieho chlapíka aj získali,” odkázal smerom k Stefanovi Domenicalimu.

Možno vás zaujme

Komentáre