Räikkönen o vyrovnaní Barrichella: Len ďalšie preteky | Magazín F1 - F1online.sk

Räikkönen o vyrovnaní Barrichella: Len ďalšie preteky

Kimi Räikkönen
zdroj: Twitter/Alfa Romeo

Lewisovi Hamiltonovi a jeho príležitosti vyrovnať rekordných 91 víťazstiev Michaela Schumachera sme sa už venovali. Faktom však je, že v Soči môže byť dorovnaný aj ďalší historicky veľmi významný zápis v knihe rekordov. Postará sa oň Kimi Räikkönen, pre ktorého je toto podujatie už 323. veľkou cenou v jeho kariére.

Vyrovná tak zápis Brazílčana Rubensa Barrichella, ktorý drží rekord od 27. novembra 2011. Domáca Veľká cena Brazílie bola pre Rubensa poslednou a v poradí 323. v bohatej kariére. Jeho zápis v Rusku dorovná Kimi Räikkönen, ktorý si však z rekordu veľkú hlavu nerobí.

„Sú to len ďalšie preteky,“ pokrčil plecami fínsky veterán. „Pokúsim sa o čo najlepší víkend a uvidíme, ako to dopadne.“

„Myslím, že každý rekord bude jedného dňa prekonaný, tak to chodí vo väčšine športov. Ako som už povedal veľakrát, pre mňa v tom žiadny rozdiel nie je. Možno niekedy v budúcnosti, keď sa budem ohliadať späť, sa na to budem pozerať trochu inak. No teraz je to pre mňa víkend ako každý iný,“ skonštatoval Iceman.

Ako dlho si Kimi nový rekord ponechá, bude záležať aj na ňom. Tesne za ním totiž v historických tabuľkách číha Fernando Alonso, ktorý má na konte 312 veľkých cien a vo vrecku dvojročný kontrakt s Renaultom. Je tak pravdepodobné, že „El Nano“ si ešte na konto pripíše vyše 40 veľkých cien. Záležať bude teda najmä od toho, ako dlho bude ešte Kimiho kariéra pokračovať.

Najviac veľkých cien pred Veľkou cenou Ruska:

  1. Rubens Barrichello: 323 veľkých cien
  2. Kimi Räikkönen: 322 veľkých cien
  3. Fernando Alonso: 312 veľkých cien
  4. Michael Schumacher: 307 veľkých cien
  5. Jenson Button: 306 veľkých cien

Možno vás zaujme

Komentáre