Jordan odporúča Wolffovi skončiť: Lepšie to už nebude | Magazín F1 - F1online.sk

Jordan odporúča Wolffovi skončiť: Lepšie to už nebude

Toto Wolff
zdroj: Mercedes

Tvrdenia Eddieho Jordana o tom, že Mercedes predá svoj tím petrochemickému gigantu Ineosu a Toto Wolff ako šéf tímu skončí, strieborné šípy odmietli. Jordan si však stojí za svojím, hoci v prípade Tota Wolffa trochu poupravil svoje vyjadrenie. Skúsenému biznismenovi odporúča, aby so šéfovaním skončil.

Bývalý šéf tímu Formuly 1 sa nechal počuť, že za 750 miliónov eur prejde do rúk Ineosu až 70-percentný podiel Mercedesu, čím nad ním získa kontrolu. Zvyšných 30 percent si má nechať Mercedes, čo znamená, že Toto Wolff by mal o svoj 30-percentný podiel prísť.

Toto Wolff v jednom zo svojich posledných rozhovorov uviedol, že nevidí absolútne žiaden dôvod na to, aby sa svojho podielu vzdal a Jordanove tvrdenia označil za výmysly. A Jordan mení rétoriku.

“Jediná vec, ktorou som si stopercentne istý, je tá, že Ineos odkúpi tím Mercedesu,” hovorí Eddie Jordan pre Ziggo Sport. Smerom ku Totovi Wolffovi má len jednu radu: “Doteraz bol vynikajúci, ale je čas skončiť.”

“Už povyhrával všetko a okolo Lewisa Hamiltona i celého tímu vytvoril jeden mýtus. Dá sa odísť v dobrých ale aj ťažkých chvíľach, a toto je pre Tota Wolffa veľmi dobrý moment. Keby som bol jeho poradcom, povedal by som mu — Toto, prosím ťa, odíď. Vezmi si tie peniaze. Lepšie ako teraz to už nebude.”

Po otázke, čo by Toto Wolff mohol robiť po skončení jeho kariéry v Mercedese, sa Jordan zamyslel: “Aston Martin? Mohlo by to byť. Ale jediná vec, ktorou som si absolútne istý, je kúpa tímu Mercedes Ineosom.”

Možno vás zaujme

Komentáre