fb pixel
logo F1online.sk

Horner: Norris je jedným z jazdcov, ktorých pozorne sledujeme

Lando Norris
© LAT Images/McLaren
Tomáš Masár
Tomáš Masár28. 9. 2023

Po boku Maxa Verstappena sa už zrejme čoskoro predstaví nový muž. Sergio Pérez a rovnako tak vedenie Red Bullu naznačujú, že Mexičan v Milton Keynes po roku 2024 nezotrvá, čo bude mať za následok, že sa bude rakúsky celok musieť pozrieť po novej akvizícii. Kto ňou bude, nateraz nevedno. Veľkú šancu na zisk sedačky v najúspešnejšom zoskupení posledných rokov bude mať nepochybne taký Daniel Ricciardo, ale aj Júki Cunoda či Liam Lawson. Vedenie stajne by však vo svojich farbách najradšej privítalo Landa Norrisa ,okolo ktorého situáciu – ako priznal Christian Horner – „červené býky“ pozorne monitorujú.

Pokiaľ sa Sergio Pérez rýchlo nerozhýbe a aj naďalej bude pokračovať v podpriemerných výkonoch, o miestenku v Red Bullu s určitosťou príde. Otázne je len, kedy. Hoci rodák z Guadalajary disponuje zmluvou aj pre nadchádzajúci ročník, nikdy nie je napísané, že by sa z Milton Keynes – keby sa tak vedenie stajne rozhodlo – nemohol porúčať aj skôr.

V prípade, že by si Mexičan pobalil kufre už po skončení aktuálnej sezóny, Red Bull by s najväčšou pravdepodobnosťou stavil na overeného Daniela Ricciarda. Ak ale Pérez naplní dĺžku kontraktu, výrobca energetických nápojov sa pokúsi zlanáriť Landa Norrisa, ktorý však dal už raz Rakúšanom údajne košom a nikto nevie zaručiť, že tak neurobí znova.

To, že Red Bull situáciu okolo Landa Norrisa neúnavne monitoruje, je verejným tajomstvom – a po priznaní Christiana Hornera už doslovne. „Lando je skvelý jazdec. Je to veľký talent, veľká osobnosť a samozrejme je jedným z tých jazdcov, pred ktorými sa musíte mať na pozore,“ vyslovil sa pre Sky 49-ročný Brit.

„Jazdcov, na ktorých si musíte dávať pozor, je však viacero,“ poznamenal. „V súčasnosti pôsobí vo Formule 1 generácia jazdcov, ktorí disponujú obrovským množstvom talentu. Byť Maxovým tímovým kolegom nikdy nebude jednoduché a niektorí jazdci túto výzvu zvládnu, iní možno aj nie. Okrem pretekárov, ktorých máme, samozrejme sledujeme všetkých na trhu s jazdcami – a asi si viete predstaviť, že z určitých strán panuje o miesto v Red Bulle veľký záujem.“

Horner však trvá na tom, že pokiaľ bude Red Bull svoju jazdeckú zostavu meniť, bude poškuľovať po Maxovi druhom najlepšom pretekárovi na štartovom rošte. „Max funguje momentálne na takej úrovni, že jeho sebavedomie, odhodlanie a talent sú momentálne absolútne na vrchole a je ťažké si predstaviť, že by ho niekto dokázal za rovnakých podmienok poraziť.“

„Vo Formule 1 ale preteká niekoľko neuveriteľne talentovaných pretekárov a je zrejmé, že budeme chcieť disponovať dvoma najlepšími pilotmi, ktorí budú k dispozícii. V ideálnom prípade bude [pretekár č.2] pochádzať z nášho juniorského programu, no pokiaľ nebude niketo schopný naporúdzi, poobzeráme sa aj po iných možnostiach,“ uzavrel Horner.