Pérez: Barcelona bola bod zlomu. Nehodu v Monaku si nedokážem vysvetliť | Magazín F1 - F1online.sk

Pérez: Barcelona bola bod zlomu. Nehodu v Monaku si nedokážem vysvetliť

fotka k článku undefined
zdroj: Getty Images/RB Content Pool

Dni, keď bol Sergio Pérez realisticky v súboji o titul, sa zdajú ako dávno zabudnutá história. Mexický pretekár v úvode ročníka skutočne veril, že to môže dokázať, ale z tohto sna sa veľmi nepríjemne prebudil. Ako zlomový okamih nám môže pripadať predbiehací manéver Maxa Verstappena na Veľkej cene Miami či nehoda v kvalifikácii na Veľkú cenu Monaka, ale Checo označil za zlomové iné podujatie.

Pérez dnes pripomína, že dariť sa mu neprestalo len tak z ničoho nič, ale až keď začal Red Bull nasadzovať vylepšenia na monopost RB19. Od toho okamihu mu auto nesedí a Verstappen vystrelil do čela.

„Keď mi auto na začiatku sezóny sedelo, všetko prichádzalo prirodzene,“ povedal Pérez, ktorého cituje Auto Motor und Sport. „Neskôr však prišiel okamih, keď som musel začať premýšľať nad tým, ako riadiť auto rýchlo. Spomalilo ma to. Preteky v Barcelone boli v tomto zmysle bod zlomu.“

„Nedokázal som si vysvetliť nehodu v Monaku. Keď som o pár dní neskôr prišiel do Barcelony, mal som pocit, akoby som jazdil s odlišným autom,“ povedal mexický pretekár.

Vylepšenia nasadené v Barcelone boli vraj rozhodujúce, aj keď Pérez nijakým spôsobom neuteká od svojej zodpovednosti. Jeho povinnosťou ako jazdca je prispôsobiť sa a túto úlohu si, bohužiaľ, nesplnil.

„V Barcelone sme nasadili nové diely, ale bolo by jednoduché hodiť vinu na ne. Sami inžinieri majú problém vysvetliť, ako toto auto alebo tieto zmeny aerodynamiky ovplyvnili jazdné vlastnosti, pre ktoré sa jeden alebo druhý jazdec v kokpite viac trápi,“ povedal Pérez.

„Nasadili sme vylepšenia, aby sme auto zrýchlili – a auto nakoniec zrýchlilo. Mne sa s ním však jazdilo ťažšie. Niečo podobné sa stalo aj ďalším pilotom, keď určité charakteristiky nevyhovovali ich jazdeckému štýlu a preto sa museli prispôsobiť, ale mne sa to nepodarilo tak rýchlo, ako by sa patrilo,“ priznal Mexičan.