Podľa Hornera by Gaslyho návrat do Red Bullu “nedával zmysel” | Magazín F1 - F1online.sk

Podľa Hornera by Gaslyho návrat do Red Bullu “nedával zmysel”

Christian Horner
zdroj: Red Bull Content Pool

Víťazstvo Pierra Gaslyho na Veľkej cene Talianska zväčšilo tlak na vrcholných predstaviteľov Red Bullu, aby začali čoraz intenzívnejšie pomýšľať na to, že vedľa Maxa Verstappena opäť posadia mladého Francúza. Christian Horner je v tomto smere zatiaľ skeptický a Gaslyho si vie lepšie predstaviť v AlphaTauri.

Pierre Gasly pred víkendom v Mugelle uviedol, že sa cíti byť “pripravený” na ďalšiu výzvu v podobe Red Bullu, ak by oňho bol záujem. Verí tiež, že vynikajúce výsledky — Gasly stráca v šampionáte na Albona len päť bodov — “ho niečím odmenia”.

“Pierre odviedol fantastickú robotu,” ospevuje Gaslyho Christian Horner pre motorsport.com. “Odkedy sa vrátil do Toro Rosso, našiel sebavedomie a jazdí neskutočne dobre. AlphaTauri s ním odvádza dobrú prácu. Je fajn vidieť, že mu to vychádza.”

To však nestačí na to, aby dostal druhú šancu. Hviezdy mu nie sú naklonené. “Sedačky v Red Bulle Racing sú potvrdené, tak sa koncentrujeme na Alexa Albona. Chceme mu dať tú najlepšiu šancu udržať si svoje miesto. Nemalo by zmysel jazdcov znovu prehadzovať. AlphaTauri je teraz skôr našim sesterským tímom a nie juniorským. Verím, že Franz Tost je s Pierrom spokojný.”

“Konečné rozhodnutie padne neskôr v tomto roku, ale z našej strany netlačíme na to, aby sme to prehodili. Chceme sa venovať niektorým problémom, ktoré s RB16 máme. Myslím si, že tomu začíname rozumieť a zvládať to. Potom sa pohneme ďalej,” vysvetlil Horner.

Na záver ešte bližšie objasnil svoje tvrdenie, podľa ktorého je AlphaTauri skôr sesterským tímom Red Bullu ako “béčkom”. “Ašpirujú na niečo väčšie ako Toro Rosso. V rámci pravidiel máme spoločný projekt, čo je povolené. Napríklad sa na budúci rok budeme prvýkrát deliť o ten istý veterný tunel, čo z finančného hľadiska dáva zmysel. Na to som narážal.”

Možno vás zaujme

Komentáre