Kalendár už bude voľnejší, Mercedes chce začať vyjednávať s Hamiltonom | Magazín F1 - F1online.sk

Kalendár už bude voľnejší, Mercedes chce začať vyjednávať s Hamiltonom

Lewis Hamilton
zdroj: Mercedes

Hoci nikto nečaká, že by sa Lewis Hamilton vzdal svojho lukratívneho miesta v Mercedese, oficiálne to potvrdené stále nemáme. Strieborné šípy sa vraj nechceli rozptyľovať rokovaniami ohľadom zmlúv počas pretekových trojičiek. Pustia sa do nich až teraz.

Až do decembra, kedy nás čaká posledná tohtoročná preteková trojička, kalendár nebude taký nabitý ako jeho letná časť. Po Mugelle máme jeden voľný víkend, nasledovať bude VC Ruska a ďalší voľný víkend.

“Keď tie preteky šli jedny za druhými, nechceli sme sa rozptyľovať rokovaniami ohľadom kontraktov,” vysvetlil Toto Wolff. “Počas týchto väčších prestávok, akú budeme mať aj budúci týždeň, sa posunieme vpred a k uspokojujúcemu záveru. Ale neviem, kedy príde to vyhlásenie.”

“Práca na tejto veci momentálne prebieha, nerád by som sa zaväzoval k nejakému dátumu,” spustil Toto Wolff po otázke týkajúcej sa toho, ako to teda vyzerá s kontraktom Lewisa Hamiltona. “Vychádzame veľmi dobre, ale keď sa dostaneme až k detailom, tak budeme na to potrebovať trochu viac času.”

Lewis Hamilton sa nechal počuť, že vyjednať zmluvu nie je až taká veľká námaha, čo Wolff pred pár týždňami potvrdil slovami, že od začiatku Hamiltonovho pôsobenia v Mercedese sa jeho zmluva prakticky nezmenila. Menila sa viac-menej len výška jeho odmeny.

Je dohodnutie sa len formalita? “Posledné tri roky sme sa na tú zmluvu ani nepozreli, nikdy sme ju nevytiahli zo šuplíka. Situácia sa niekedy zmení, zmení sa prostredie, a teraz je čas na ďalší stint, ďalšiu cestu, na ktorú sa chceme vydať spolu. Bavíme sa o tom.”

Jeden hraničný termín ale Mercedes má: koniec sezóny 2020. “Chceme mať istotu ohľadom toho, ako budeme budúci rok pretekať.”

Možno vás zaujme

Komentáre