Podľa Browna Racing Point odvrhol “lepšieho jazdca” | Magazín F1 - F1online.sk

Podľa Browna Racing Point odvrhol “lepšieho jazdca”

Sergio Pérez
zdroj: Racing Point

Všetko má svoj začiatok a všetko má svoj koniec. Koniec pôsobenia Sergia Péreza v Racing Pointe však prišiel predčasne, a to i napriek tomu, že bol tým lepším z jazdeckej dvojice, hovorí Zak Brown, ktorý by rád takého kvalitného jazdca získal do svojich služieb.

Otmar Szafnauer v piatok vysvetlil, že v tíme ani neuvažovali o tom, že by dostal padáka Lance Stroll. Na jednej strane je synom šéfa tímu, nuž a na druhej vraj v jeho zmluve ani nie sú výstupné klauzuly, ktoré by bolo možné na tento účel použiť.

“On je extrémne dobrý jazdec a pretekár,” vyjadril sa na Pérezovu adresu Zak Brown. “Myslím si, že je nešťastné, že on prišiel o svoje miesto, pretože z tých dvoch bol jazdcom, ktorý podával lepšie výkony.”

“Ako však vieme, jeho otec nevlastní pretekársky tím, takže keď chceli priviesť Vettela, bolo zrejmé, že práve Pérez bude tým chlapíkom, ktorý sa bude musieť porúčať,” pokračoval šéf McLarenu, v ktorom už Pérez počas svojej kariéry pôsobil, hoci nie s veľkým úspechom.

Teraz si bude Pérez hľadať nové útočisko. Priznal, že jeho primárnym cieľom je zostať vo Formule 1, ale aj to, že neskočí len tak do hocijakého tímu. Ak sa neobjaví lákavá ponuka, bude rozmýšľať aj o iných sériách.

Tu si už Zak Brown pripravuje pôdu. “Myslím si, že pravdepodobne zostane vo Formule 1. Tipujem, že to bude Haas alebo Alfa Romeo. Ale ak by mal záujem ísť do IndyCar, určite by sme mali záujem sa o tom s ním pobaviť. Myslím si, že je to skvelý pretekár.”

“Potrebovali by sme ale peniaze na tri monoposty, keďže teraz máme len dve autá. Neboli by sme teda v pozícii podpísať s ním zmluvu už dnes, ale bolo by to niečo, na čo by sme sa určite pozreli, či by sme to dokázali dať dokopy — s tou podporou, ktorú historicky má, komerčnými aktivitami, ktoré sme rozbehli a nadšením, ktoré by niekto ako Sergio vytvoril,” dodal narážajúc na štedrých Pérezových sponzorov rodák z Los Angeles.

Možno vás zaujme

Komentáre