Ricciardo čakal, že Pérez o svoje miesto príde | Magazín F1 - F1online.sk

Ricciardo čakal, že Pérez o svoje miesto príde

Daniel Ricciardo
zdroj: Renault

Šepkalo sa o tom veľmi dlho a rozoberalo sa to z každého uhla: odchod Sergia Péreza z Racing Pointu a jeho nahradenie Sebastianom Vettelom. Avšak, až v stredu, resp. vo štvrtok sme sa dočkali rozuzlenia. Daniel Ricciardo vraj už cez víkend v Monze cítil, že to čoskoro príde.

Sergio Pérez dostal v stredu nepríjemný telefonát. Volal mu sám Lawrence Stroll, aby mu oznámil, že sa Racing Point rozhodol ubrať “iným smerom”. Pérez na to zareagoval večer, keď na svojich účtoch na sociálnych sieťach ozrejmil, ako sa veci majú.

“Určite je hoden prinajmenšom toho, aby dostal sedačku,” rozhovoril sa vo štvrtok v Mugelle Daniel Ricciardo. “Ako súpera ho hodnotím vysoko, ako s človekom s ním vychádzam. Videl som ho v nedeľu po pretekoch a preletelo mi hlavou, že toto bude čoskoro oznámené.”

Vzápätí Austrálčan pokračoval: “Je to pomerne neskoro. Nie šialene neskoro, stále má čas, je september. Ale, samozrejme, voľných miest je už menej. Dúfam, že si nejaké nájde. Je stále mladý, veď je o rok mladší ako ja! Želám mu veľa šťastia. Dúfam, že ho na štartovom rošte uvidím aj v roku 2021.”

Svojmu kolegovi z rokov 2017 a 2018 drží palce pri hľadaní nového angažmánu aj Esteban Ocon, dnes pilot Renaultu. “Pre Checa je to teraz určite náročná situácia. Neviem, ako to vyzerá zvnútra, ale z toho, čo viem a z čias, keď som s ním pretekal, mám zato, že je to chlapík, ktorý si zaslúži miesto vo Formule 1.”

“Vždy konzistentne bodoval, počas mojich rokov pomáhal tímu, a vlastne aj predtým. Ukázal svoju silu, svoje schopnosti i rýchlosť. Zaslúži si kokpit a ja dúfam, že zostane vo Formule 1,” dodal mladý Francúz.

Možno vás zaujme

Komentáre