McLaren hľadá ďalšie zdroje, chce predať základňu vo Wokingu | Magazín F1 - F1online.sk

McLaren hľadá ďalšie zdroje, chce predať základňu vo Wokingu

Woking, McLaren
zdroj: Twitter/McLaren

Finančná situácia McLarenu stále nie je ideálna. McLaren Group tak aj naďalej hľadá spôsoby, ako sa rýchlo dostať k peniazom, aby v dobrom stave prežil aktuálne krízové obdobie. Ďalším krokom má byť predaj základne vo Wokingu.

Podľa informácií Sky News už McLaren vydal príkaz zverejniť ponuku predaja základne McLaren Technology Centre. Z dlhodobého hľadiska však o ňu nepríde, keďže cieľom je splatiť ju spätným lízingom.

Teória je jednoduchá: McLaren predá svoju základňu, čím získa približne 220 miliónov eur, a postupne ju bude splácať a prenajímať si ju. Po splatení dohodnutej sumy získa svoje technologické centrum späť do svojho vlastníctva.

McLarenu sa už v prvej polovici roka podarilo vyzbierať stovky miliónov eur od svojich akcionárov a tiež sa dohodol na 160-miliónovej pôžičke od Národnej banky Bahrajnu. Podľa Sky si McLaren vybavil spoluprácu s Goldman Sachs a HSBC vo veci poradenstva ohľadom refinancovania dlhov a možnosti ďalšieho zvýšenia imania. Uvažuje sa tiež o predaji menšinového podielu v pretekárskej divízii McLarenu.

Britská spoločnosť chce aj takýmito krátkodobými riešeniami naštartovať dlhodobé investície, pričom bežná prevádzka tímu tým nijak neutrpí. “Navrhovaný predaj a spätný lízing kopíruje prax medzi vedúcimi spoločnosťami a nebude mať žiaden dopad na naše bežné fungovanie,” vysvetlil hovorca McLarenu.

Možno vás zaujme

Komentáre